1
pakat-Erasmus-1
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Październik miesiącem walki z rakiem piersi

Różowa wstążka to międzynarodowy symbol używany przez ludzi, firmy i organizacje na całym świecie, oznaczający walkę z rakiem piersi.

W  1992 roku, powstał światowy ruch, który nie tylko poprawia jakość życia kobiet chorych, ale również świadomość tych, które mają szansę odpowiednio wcześnie zgłosić się do lekarza. Co roku w akcji bierze udział ok. 70 krajów. 

Rak piersi jest najczęstszym w Polsce kobiecym nowotworem złośliwym (ponad 20% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe wykrywanych u kobiet). Stanowi główną przyczynę zgonów kobiet z powodu chorób nowotworowych.

Kampania Różowej Wstążki nie tylko edukuje miliony kobiet, ale również motywuje je do działania.

17 października 2022 r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku również przyłączyli się do akcji manifestując swój wkład w dbałość o zdrowie, a także o szerzenie wiedzy i działań profilaktycznych. W tym dniu młodzież postawiła na kolor różowy.

Naszym gościem była pani Elżbieta Sadowska pielęgniarka Szpitala Powiatowego Gajda – Med. w Pułtusku, która uświadomiła uczniom jak dużym zagrożeniem jest nowotwór piersi i jak ważną rolę odgrywa  profilaktyka. Dziękujemy za ogrom wiedzy jaką mogła zdobyć nasza młodzież.

W dniu dzisiejszym nauczyciele, pracownicy i młodzież zostali poproszeni o ubiór lub element ubioru w kolorze różowym. Samorząd Uczniowski wybrał klasę, której uczniowie najliczniej odpowiedzieli na ten apel.  Przewodniczący SU Wiktor Kaszuba przekazał na ręce zwycięzców – uczniów klasy II TL – słodki upominek. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji.

Koordynatorzy spotkania: Pedagodzy szkolni, Agnieszka Olszewska.

Skip to content