Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

Październik miesiącem walki z rakiem piersi

Różowa wstążka to międzynarodowy symbol używany przez ludzi, firmy i organizacje na całym świecie, oznaczający walkę z rakiem piersi.

W  1992 roku, powstał światowy ruch, który nie tylko poprawia jakość życia kobiet chorych, ale również świadomość tych, które mają szansę odpowiednio wcześnie zgłosić się do lekarza. Co roku w akcji bierze udział ok. 70 krajów. 

Rak piersi jest najczęstszym w Polsce kobiecym nowotworem złośliwym (ponad 20% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe wykrywanych u kobiet). Stanowi główną przyczynę zgonów kobiet z powodu chorób nowotworowych.

Kampania Różowej Wstążki nie tylko edukuje miliony kobiet, ale również motywuje je do działania.

17 października 2022 r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku również przyłączyli się do akcji manifestując swój wkład w dbałość o zdrowie, a także o szerzenie wiedzy i działań profilaktycznych. W tym dniu młodzież postawiła na kolor różowy.

Naszym gościem była pani Elżbieta Sadowska pielęgniarka Szpitala Powiatowego Gajda – Med. w Pułtusku, która uświadomiła uczniom jak dużym zagrożeniem jest nowotwór piersi i jak ważną rolę odgrywa  profilaktyka. Dziękujemy za ogrom wiedzy jaką mogła zdobyć nasza młodzież.

W dniu dzisiejszym nauczyciele, pracownicy i młodzież zostali poproszeni o ubiór lub element ubioru w kolorze różowym. Samorząd Uczniowski wybrał klasę, której uczniowie najliczniej odpowiedzieli na ten apel.  Przewodniczący SU Wiktor Kaszuba przekazał na ręce zwycięzców – uczniów klasy II TL – słodki upominek. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji.

Koordynatorzy spotkania: Pedagodzy szkolni, Agnieszka Olszewska.

Skip to content