Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w Ruszkowskim

24 czerwca br. w ZSZ im. J.Ruszkowskiego w Pułtusku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. W spotkaniu uczestniczyli: Wicestarosta Pułtuski – p. Beata Jóźwiak, Dyrektor Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości – p. Janusz Borzyński oraz przewodnicząca Rady Rodziców – p.Magdalena Kubecka. Uroczystość rozpoczęła dyrektor Zespołu – p. Anna Kmiołek – Gizara, która powitała wszystkich gości. Społeczność szkoły minutą ciszy uczciła pamięć wszystkich, którzy odeszli. Podczas uroczystości wręczono nagrody dla uczniów z najlepszymi wynikami w nauce. Wicestarosta Pułtuski – p. Beata Jóźwiak przekazała wyróżnienie Michałowi Szerewiczowi z klasy 2 Tip, Marii Rzeczkowskiej z klasy I LO i Lesi Drozd z klasy 3 BW, natomiast Dyrektor Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiebiorczosci – p. Janusz Borzyński wręczył nagrodę dla najlepszego absolwenta z Branżowej Szkoły I Stopnia (Lesia Drozd) oraz dla ucznia z najlepszym wynikiem z kształcenia zawodowego na turnusach i u pracodawcy (Lesia Drozd, Dawid Tetwejer, Mateusz Gucejt i Dominik Młynkowski)
Firma Mardom PRO uhonorowała najbardziej kreatywnych uczniów z klasy I LO biznesowo-menadżerskiej: Marię Rzeczkowską, Bartosza Pietrzykowskiego oraz Kingę Borucką.
Podczas spotkania dyrektor szkoły pożegnała odchodzących nauczycieli – p. Bożenę Zadworną odchodzącą na emeryturę, p. Jadwigę Budziszewska, p. Roberta Dynaka, p. Marię Brzozowską – zmieniającą miejsce pracy, i księdza Sebastiana Pakulskiego zmieniającego parafię.
Świadectwa kończącym szkołę uczniom klasy 3 Branżowej Szkoły I Stopnia wręczyła wychowawczyni – p. Marta Wójtowicz – Gajkowska. Dyrektor – p. Anna Kmiołek – Gizara wraz z wychowawcami wręczyła nagrody uczniom, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, osobom z najwyższą frekwencją oraz młodzieży angażującej się w przedsięwzięcia i projekty edukacyjne. Nagrody dla klas z najwyższa średnią odebrali: Michał Szerewicz z 2 TI, Bartosz Pietrzykowski z 1 LO i Lesia Drozd z 3 BW. Częścią uroczystości było również przekazanie sztandaru uczniom młodszych klas, nadzorowane przez p. Artura Mańkowskiego
Na zakończenie uczniowie podziękowali Dyrekcji, nauczycielom, wszystkim pracownikom szkoły za trud i wysiłek włożony w edukację, życząc jednocześnie spokojnych wakacji.
Dziękujemy firmom wspierającym działalność szkoły: firmie Mardom, Polmlek, Hurtowni Sarna, Lodziarni Pułtuskiej, kawiarni Pani Kawka, firmie Drogi i Mosty oraz Domowi Polonii w Pułtusku
Uroczystość prowadziła przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego – Karolina Kowalska. 

Galeria zdjęć

Skip to content