Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk

AI4Youth w Ruszkowskim

Od marca, w naszej szkole, uczniowie technikum informatycznego biorą udział w zajęciach z zakresu sztucznej inteligencji, w ramach projektu AI 4 Youth. Ze względu na duże zainteresowanie młodzieży uczestnictwem w zajęciach stworzono dwie grupy szkoleniowe, które prowadzą Paweł Kiela i Łukasz Dymkowski. Program AI for Youth jest autorskim, globalnym programem firmy Intel, mającym na celu zwiększenie świadomości cyfrowej, zwłaszcza w zakresie sztucznej inteligencji oraz promowanie kompetencji przyszłości wśród młodzieży. Realizowany jest przez Konsorcjum Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego oraz Software Development Academy działających na rzecz Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Jest on skierowany do uczniów i nauczycieli publicznych liceów ogólnokształcących oraz techników zawodowych i ma za zadanie poszerzenie wiedzy jak i zwiększenie umiejętności nie tylko technologicznych, ale i społecznych. Program AI for Youth to wyjątkowa podróż edukacyjna, obejmująca 4 etapy i pozwalająca młodym ludziom zdobyć wiedzę i praktyczne umiejętności, pozwalające stworzyć własny projekt z wykorzystaniem Sztucznej inteligencji.