1
pakat-Erasmus-1
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Akcja „ W jedności z Ukrainą” – rozpoczęta.

Akcja „ W jedności z Ukrainą” – rozpoczęta.3 marca 2022 r. podczas specjalnego spotkania z młodzieżą, nauczycielami, pracownikami pedagogicznymi, administracją i obsługą Dyrektor Szkoły p. Anna Kmiołek – Gizara zainaugurowała akcję pod hasłem: „ W jedności z Ukrainą”. Zakłada ona długoterminową pomoc dla uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Cykliczną zbiórkę pieniędzy oraz artykułów i środków pierwszej potrzeby: mleka w proszku i butelek dla niemowląt, materiałów opatrunkowych, żywności prowadzić będzie Wolontariat szkolny pod opieką p. Patrycji Lipińskiej. Utworzone w szkole Powiatowe Centrum Pomocy Rzeczowej dla Ukrainy pozwoli na pełną koordynację działań z instytucjami w powiecie. Umożliwi mądrą, a więc adekwatną do zmieniającej się sytuacji i potrzeb – pomoc .- My Polacy doświadczeni walką o wolność i niepodległość nosimy w sobie gen wolności. Dlatego doskonale rozumiemy i głęboko odczuwamy pragnienia naszych sąsiadów z Ukrainy. Tym bardziej, że w naszej społeczności szkolnej mamy przedstawicieli i przedstawicielki tego dzielnego narodu. Z niepokojem, każdego dnia śledzimy wiadomości i przyglądamy się tragedii narodu, który dziś tak dzielnie walczy o wolność. Jesteśmy z Wami, chcemy Was wspierać, lecz czas zamienić słowa w czyn. Potrzebne są pieniądze, artykuły spożywcze i środki czystości. Chciałabym abyśmy wszyscy zaangażowali się w pomoc potrzebującym. Jedność to jednolitość działań, to harmonijność dążeń. Recytacja wiersza Volodymyra Sosiura- „Kochajcie Ukrainę” przez Illi Stepanenko, ucznia klasy I LO wspólne odśpiewanie hymnu Polski i wysłuchanie hymnu Ukrainy – to elementy naszej duchowej jedności z Ukrainą. Co tydzień- zaczynając od 3 marca bieżącego roku, aż do zakończenia akcji – Wolontariat – po zasięgnięciu informacji od opiekunów uchodźców przebywających w powiecie pułtuskim – będzie informował społeczność szkolną o bieżących potrzebach. Na podstawie sporządzonej listy potrzebnych artykułów będzie kontynuowana zbiórka. W czasie pierwszej kwesty przeprowadzonej przez wolontariuszy z klasy II Tek zebrano 1365,09 zł. Wszystkim darczyńcom z głębi serca dziękujemy. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na specjalistyczną pomoc medyczną. Zespół Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=zszruszkowski&set=a.2137761429732210

Skip to content