Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

Akcja „ W jedności z Ukrainą” – rozpoczęta.

Akcja „ W jedności z Ukrainą” – rozpoczęta.3 marca 2022 r. podczas specjalnego spotkania z młodzieżą, nauczycielami, pracownikami pedagogicznymi, administracją i obsługą Dyrektor Szkoły p. Anna Kmiołek – Gizara zainaugurowała akcję pod hasłem: „ W jedności z Ukrainą”. Zakłada ona długoterminową pomoc dla uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Cykliczną zbiórkę pieniędzy oraz artykułów i środków pierwszej potrzeby: mleka w proszku i butelek dla niemowląt, materiałów opatrunkowych, żywności prowadzić będzie Wolontariat szkolny pod opieką p. Patrycji Lipińskiej. Utworzone w szkole Powiatowe Centrum Pomocy Rzeczowej dla Ukrainy pozwoli na pełną koordynację działań z instytucjami w powiecie. Umożliwi mądrą, a więc adekwatną do zmieniającej się sytuacji i potrzeb – pomoc .- My Polacy doświadczeni walką o wolność i niepodległość nosimy w sobie gen wolności. Dlatego doskonale rozumiemy i głęboko odczuwamy pragnienia naszych sąsiadów z Ukrainy. Tym bardziej, że w naszej społeczności szkolnej mamy przedstawicieli i przedstawicielki tego dzielnego narodu. Z niepokojem, każdego dnia śledzimy wiadomości i przyglądamy się tragedii narodu, który dziś tak dzielnie walczy o wolność. Jesteśmy z Wami, chcemy Was wspierać, lecz czas zamienić słowa w czyn. Potrzebne są pieniądze, artykuły spożywcze i środki czystości. Chciałabym abyśmy wszyscy zaangażowali się w pomoc potrzebującym. Jedność to jednolitość działań, to harmonijność dążeń. Recytacja wiersza Volodymyra Sosiura- „Kochajcie Ukrainę” przez Illi Stepanenko, ucznia klasy I LO wspólne odśpiewanie hymnu Polski i wysłuchanie hymnu Ukrainy – to elementy naszej duchowej jedności z Ukrainą. Co tydzień- zaczynając od 3 marca bieżącego roku, aż do zakończenia akcji – Wolontariat – po zasięgnięciu informacji od opiekunów uchodźców przebywających w powiecie pułtuskim – będzie informował społeczność szkolną o bieżących potrzebach. Na podstawie sporządzonej listy potrzebnych artykułów będzie kontynuowana zbiórka. W czasie pierwszej kwesty przeprowadzonej przez wolontariuszy z klasy II Tek zebrano 1365,09 zł. Wszystkim darczyńcom z głębi serca dziękujemy. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na specjalistyczną pomoc medyczną. Zespół Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=zszruszkowski&set=a.2137761429732210

Skip to content