Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

Podium dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku!!!

Ruszkowiacy w składzie :

  • Antoni Barbarski klasa III TLP,
  • Mateusz Oleksa klasa II TI oraz Szymon Zyskowski klasa III LOB

zajęli  ex aequo pierwsze miejsce w Powiatowym Konkursie Historycznym ,,Nadzieja nie da się uwięzić” z okazji 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

Dodatkowy sukcesem pochwalić się może Piotr Kowalski z klasy II TI, który otrzymał nagrodę specjalną w konkursie literackim „ Zapisuj fakty, ocalaj pamięć” . Konkurs został zrealizowany w ramach projektu Dawno, dawno temu… czyli opowieści moich dziadków dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Praca napisana pod kierunkiem p. Izabeli Gierek.                                                                                                                                                                                                                                              Nagrody wręczono w trakcie pułtuskich obchodów 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, które odbyły się pod hasłem Ucieczka do wolności.

 Gratulujemy !!!

 Szkolnymi koordynatorami konkursów byli p. Izabela Gierek i p. Artur Mańkowski.

Skip to content