Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

Szkoła Branżowa I Stopnia Nr 1

8
7
6
4
3
2
1
previous arrow
next arrow

KLASA WIELOZAWODOWA

Nauka w klasie wielozawodowej  trwa 3 lata. Uczniowie, zgodnie ze
swoimi zainteresowaniami, wybierają zawód i samodzielnie poszukują praktyki u
pracodawców. Pracodawca musi spełniać określone kryteria. Z wybranym pracodawcą
uczniowie i rodzice podpisują umowę o pracę jako pracownik młodociany. W
podpisywaniu umów pośredniczy Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w
Pułtusku. Szkoła przyjmie ucznia do klasy wielozawodowej, gdy przedstawi
zaświadczenie od pracodawcy o możliwości przyjęcia na zajęcia z praktycznej
nauki zawodu.

 

Wówczas uczniowie będą zdobywać:

  • w szkole wiedzę z przedmiotów ogólnokształcących,
  • u pracodawcy umiejętności praktycznej nauki zawodu
  • na turnusach wiedzę i umiejętności w zakresie teoretycznej nauki zawodu

Turnusy dokształcania pracowników młodocianych to 4 tygodniowe kursy,  wyjazdowe do Centrów Kształcenia Zawodowego np. Wyszków , Gostynin, Ostrołęka w zależności od zawodu. Kursy realizowane są w każdej klasie Branżowej Szkoły I Stopnia. Uczniowie pokrywają koszty dojazdu lub zakwaterowania w bursach, internatach. Nauka w szkole odbywa się przez

  • 3 dni w klasie I
  • 2 dni w klasie II i III

Pozostałe dni tygodnia uczeń odbywa zajęcia praktyczne u pracodawcy. Ucznia – pracownika młodocianego obowiązuje na zajęciach u pracodawcy Kodeks Pracy Uczeń u pracodawcy realizuje min.

  • 12 godzin tygodniowo w klasie I
  • 16 godzin tygodniowo w klasie II
  • 20 godzin tygodniowo w klasie III

Uczniowie otrzymują wynagrodzenie.

Najpopularniejsze zawody: mechanik pojazdów samochodowych, fryzjer

Najbardziej poszukiwane: murarz-tynkarz, monter instalacji sanitarnych ( hydraulik), ślusarz, elektryk, stolarz, piekarz, cukiernik

Uczniowie mogą kontynuować kształcenie  w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych, Branżowej Szkole II Stopnia lub Kwalifikacyjnych Kursach Zawodowych.

Skip to content