Październik miesiącem świadomości raka piersi

17 października 2024 r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielkami Pułtuskiego Stowarzyszenia Amazonek. Panie opowiedziały o swojej chorobie, jej początku, procesie leczenia.

Szczególną uwagę zwrócono na profilaktykę, która często ratuje nie tylko nasze zdrowie ale i życie. Każdy uczestnik spotkania miał możliwość zapoznania się z poprawną techniką badania swojego ciała.

Ogrom wiedzy jaką zdobyli uczniowie, przyczyni się do większej troski o siebie i swoich bliskich.
Młodzież naszej szkoły zaakcentowała solidarność z chorymi na nowotwór piersi wzbogacając w tym dniu swoją garderobę o element w kolorze różowym, który jest symbolem walki z rakiem piersi.