Olimpiada Liderów Telekomunikacji i Informatyki POLTELEINFO

W dniu 15 października 2024 roku 45 uczniów z klas technik informatyk i technik programista z Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku miało okazję wziąć udział w I etapie Olimpiady Liderów Telekomunikacji i Informatyki POLTELEINFO. Olimpiada, której głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Elektryków Polskich, stanowi prestiżowe wydarzenie dla młodzieży zainteresowanej telekomunikacją i informatyką.

Olimpiada POLTELEINFO jest organizowana od roku szkolnego 2022/2023 i skierowana do uczniów kształcących się w zawodach technik informatyk, technik telekomunikacji oraz technik teleinformatyk. Wymaga ona od uczestników bardzo wysokiego poziomu wiedzy. Zawodnicy muszą posiadać umiejętności i kompetencje na poziomie koniecznym do uzyskania oceny bardzo dobrej z przedmiotów zawodowych na zakończenie nauki w szkole ponadpodstawowej. W zakresie pierwszego etapu olimpiady, uczniowie musieli wykazać się wiedzą z podstaw programowych dla wybranej grupy tematycznej.

Zadania konkursowe, przygotowane przez nauczycieli akademickich, obejmowały szeroki zakres zagadnień z dziedziny telekomunikacji, informatyki i teleinformatyki, a także dodatkowe treści, które wykraczały poza program nauczania. Pierwszy etap, przeprowadzony online, był dla uczestników nie tylko wyzwaniem, ale również cennym doświadczeniem, które pozwoli im porównać swoje umiejętności z rówieśnikami z całego kraju.

Olimpiada Liderów Telekomunikacji i Informatyki POLTELEINFO to nie tylko rywalizacja, ale także doskonała okazja do dalszego rozwoju umiejętności technicznych. Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku godnie reprezentowali swoją szkołę, a teraz z niecierpliwością czekają na kolejne etapy, licząc na sukces i wygraną.

Organizatorem pierwszego etapu Olimpiady w naszej szkole był nauczyciel przedmiotów zawodowych na kierunkach technik informatyk i technik programista Pan Łukasz Dymkowski, dodatkową opiekę pełnili Panowie: Paweł Kiela oraz Karol Kocyk.