Ruszkowiacy w składzie : Antoni Barbarski klasa IIITLP, Mateusz Oleksa klasa II TI oraz Szymon Zyskowski klasa III LOB zajęli  ex aequo pierwsze miejsce w Powiatowym Konkursie Historycznym ,,Nadzieja nie da się uwięzić" z okazji 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

 Dodatkowy sukcesem pochwalić się może Piotr Kowalski z klasy II TI, który otrzymał nagrodę specjalną w konkursie literackim „ Zapisuj fakty, ocalaj pamięć” . Konkurs został zrealizowany w ramach projektu Dawno, dawno temu… czyli opowieści moich dziadków dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Praca napisana pod kierunkiem p. Izabeli Gierek.                                                                                                                                                                                                                                              Nagrody wręczono w trakcie pułtuskich obchodów 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, które odbyły się pod hasłem Ucieczka do wolności.

 Gratulujemy !!!

 Szkolnymi koordynatorami konkursów byli p. Izabela Gierek i p. Artur Mańkowski.