28.10.2021r. w Pułtuskiej Bibliotece Publicznej im. Joachima Lelewela odbyła się XV edycja konkursu Poezji i Piosenki Francuskiej Art Poetiqe.  

28.10.2021r. w Pułtuskiej Bibliotece Publicznej im. Joachima Lelewela odbyła się XV edycja konkursu Poezji i Piosenki Francuskiej Art Poetiqe.  26 uczestników: uczennic i uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu pułtuskiego zaprezentowało utwory muzyczne i wiersze wybitnych przedstawicieli kultury francuskiej. Naszą szkołę reprezentowali: Maria Rzeczkowska- ucz. klasy I LO oraz Dawid Wielgo ucz. kl. IV Technikum Nr 1. Wysoki poziom interpretacji sprawił, że jury z trudem wyłoniło najlepszych. Tym bardziej cieszą wyrazy uznania skierowane do wszystkich uczestników konkursu, a II miejsce Dawida Wielgo za interpretację wiersza Anny de Noailles - „ Skarga” utwierdza w przekonaniu, że siła poezji w połączeniu w siłą ducha jest gwarancją wysokiej jakości i prowadzi prosto na wyżyny sukcesu. Marii i Dawidowi dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły w swoistym maratonie  francuskiej poezji i piosenki.