27 października br. w ZSZ im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku odbyła się XII edycja ogólnopolskiego konkursu Matematyka w Technice dla Technika
27 października br. w ZSZ im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku odbyła się XII edycja ogólnopolskiego konkursu Matematyka w Technice dla Technika,                                                              organizowanego przez Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie we współpracy z Politechniką Lubelską. Uczestników konkursu przywitała dyrektor Zespołu - p. Anna Kmiołek-Gizara, która życzyła wszystkim powodzenia.
Celem konkursu jest
popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów technicznych szkół ponadgimnazjalnych,
mobilizowanie uzdolnionej młodzieży do rozwiązywania
problemów matematycznych, a także kształtowanie u uczniów nawyków rozwiązywania zadań matematycznych.
Nagroda główna dla uczniów klasy 4 technik informatyk to indeks na Politechnikę Lubelską. Z niecierpliwością czekamy na wyniki! Konkurs, doskonale wpisuje się w projekt edukacyjny ,,Kreatywny matematyk", koordynowany przez nauczycielki: p. M. Wasilewska i p. D. Sobocińska.
M. Wróblewski