Październik to na całym świecie miesiąc świadomości raka piersi.
W tym szczególnym okresie pedagodzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku zorganizowali akcję profilaktyczno- informacyjną dla całej społeczności szkolnej.

Październik to na całym świecie miesiąc świadomości raka piersi.

20 października przebiegł pod hasłem ,,Bądź piękna i zdrowa”.
W ramach akcji młodzież miała możliwość wzięcia udziału w spotkaniach ze specjalistami - p. Barbarą Duszczyk- pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, z Pułtuskimi Amazonkami, z członkami Fundacji Heart - Art oraz
z kosmetologiem - p. Anetą Czarnecką. Wszystkie prelekcje dotyczyły profilaktyki raka piersi.
Oprócz tego dziewczęta mogły porozmawiać także na temat pielęgnacji urody.
Klasy, których uczniowie najliczniej zaakcentowali w swojej garderobie kolor różowy, symbolizujący akcję , otrzymały słodki poczęstunek ( I LO oraz IV TEK).
Spotkanie zakończyło się wspólną, pamiątkową fotografią. Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję ,,Różowy październik".
Pedagodzy szkolni