Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015

Inauguracja wystawy: „Czarodziejska moc książki – obrazy słowem malowane”

W dniu 175. rocznicy urodzin Wiktora Gomulickiego – 17 października 2023 r. – odbyła się inauguracja wystawy poświęconej starej książce. „ Obrazy słowem malowane” – dzieje książki od najstarszego „Złotego Kodeksu Pułtuskiego” po afisz teatralny z 1946 r. – prezentowały pozycje ze zbioru Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. Joachima Lelewela.

Otwarcie wystawy uświetniły referaty naukowe znawców przedmiotu: dr hab. Jolanty Załęczny o „Książkach szczególnych – pamiętnikach zesłańców styczniowych”, dr Marty Milewskiej – „Historia inskrypcją pisana na przykładzie kamienicy przy ul. 8″ oraz mgr Aldony Nalewajk – „Ślady Wiktora Gomulickiego w Pułtusku”. Wystawa została przygotowana w Partnerstwie z Pułtuską Biblioteką Publiczną im. Joachima Lelewela w ramach projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Nad przygotowaniem wystawy z ramienia naszej szkoły czuwała nauczycielka historii pani Izabela Gierek.

Skip to content