Harmonogram i zakres działań

HARMONOGRAM I ZAKRES DZIAŁAŃ PRZEPROWADZONYCH W RAMACH REALIZACJI POWIATOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO JAN DŁUGOSZ - POLAK I EUROPEJCZYK

·         Listopad 2015r. – przyjmowanie zgłoszeń szkół, które wyrażają chęć uczestnictwa w projekcie edukacyjnym (w załączeniu wzór zgłoszenia)

·         8 grudnia 2015 r. – Inauguracja Powiatowego Projektu Edukacyjnego Jan Długosz – Polak i Europejczyk

·         Styczeń 2015 r. – zajęcia warsztatowe w Bibliotece Głównej im. Andrzeja Bartnickiego Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, zwiedzanie wystawy.

·         Styczeń 2015 - Konkurs plastyczny Historia rysowana i malowana - inspirowany twórczością dziejopisarską J. Długosza i literacką H. Sienkiewicza (szkoły gimnazjalne)

·         Styczeń 2016 - Konkurs Czytaj Długosza (szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne)

·         Styczeń – luty – zajęcia warsztatowe nt.: Analiza tekstów źródłowych – „Roczników …” Jana Długosza, skierowane do uczniów i nauczycieli, pod opieką merytoryczną pracowników naukowych Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

·         Luty 2016 - Konkurs historyczny poświęcony ojcu polskiej historiografii i heraldyki Życie i twórczość Jana Długosza

·         Marzec 2016 r.Wycieczka szkolna Szlakiem Jana Długosza

·         Marzec 2016 r. Podsumowanie Projektu.