Kodeks Zachowań Ucznia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego

• Uczeń nie toleruje i nie przejawia zachowań agresywnych. Bicie, obrażanie, poniżanie i szykanowanie są zabronione. Uczeń unika niebezpieczeństwa, przestrzegając zakazu opuszczania terenu szkoły.
  • Uczeń nie pali, nie pije i nie używa innych środków psychoaktywnych w szkole i poza nią. Nie namawia do tego innych.
  • Uczeń nie chodzi w szkole w kurtce i nakryciu głowy. Na lekcjach nie je, nie pije, nie żuje gumy, ma wyłączony telefon komórkowy (w sytuacjach wyjątkowych nauczyciel może odwołać zakaz).
  • Uczeń kłania się nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły oraz odnosi się do nich z szacunkiem. Używa zwrotów grzecznościowych.
  • Strój i wygląd uczniowski ma być schludny, przyzwoity i skromny.
  • Uczeń nie przeklina, nie używa wulgaryzmów i nie krzyczy, panuje nad emocjami.
  • Uczeń dba o porządek i higienę osobistą. Nie śmieci, nie maluje i nie niszczy ścian, ławek i krzeseł, , nie dewastuje mienia publicznego
  • Kultura osobista jest wizytówką każdego ucznia naszej szkoły.

Daria Chymkowska

Przewodnicząca SU