„I popłyną nam dni z wakacjami na ty…”

22.06.2018 zakończył się rok szkolny 2017/2018. Podczas uroczystej akademii dyrektor ZSZ im. Jana Ruszkowskiego p. Jarosław Druchniak , wicedyrektorzy p. Dorota Majkowska i p. Luiza Truchel oraz wicestarosta p. Beata Jóźwiak, wręczyli nagrody osobom, którzy w minionym roku szkolnym z rożnych powodów zasłużyli na wyróżnienie. Nagrodzeni zostali m.in. uczniowie z najwyższą średnią ocen, a także uczniowie osiągający sukcesy w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych oraz biorący aktywny udział w życiu szkoły. Rozpoczynają się wakacje… Gronu Pedagogicznemu, wszystkim pracownikom szkoły, koleżankom i kolegom oraz rodzicom życzymy wiele uśmiechu, radości, słońca, pogody ducha i wszystkiego najlepszego. Do zobaczenia we wrześniu! Relacja fotograficzna z zakończenia roku szkolnego 2017/18 w Zespole Szkół im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, 22 czerwca 2018 r. A.C.

Galeria zdjęć

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Organizacja dnia 22 czerwca 2018 r.

(zakończenie roku szkolnego)

  1. 9:00 – Msza święta – Bazylika Kolegiacka
  2. 10:30 – uroczystość zakończenia roku szkolnego

           (sala gimnastyczna lub boisko)

 

Rowerowy rajd dla Niepodległej

Rowerowy rajd dla Niepodległej

14 czerwca 2018 r. odbył się I rowerowy rajd dla Niepodległej. Wyruszyliśmy do Zambsk Kościelnych by radośnie i aktywnie uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Ruszkowiacy bardzo sprawnie i bezpiecznie pokonali zaplanowaną trasę. Nim się spostrzegliśmy, byliśmy na plebanii w Zambskach, gdzie przywitał nas ks. Dariusz Multon, proboszcz tamtejszej parafii. Gościnność byłego katechety Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego ucieszyła wszystkich uczestników Rajdu. Zostaliśmy zaproszeni na pyszną kiełbaskę z grila. Miłym akcentem wyprawy  było zwiedzanie cmentarza, o którym z wielką pasją opowiadał p. Sławomir Jaskulski. Przy mogile żołnierzy 5. Pułku Piechoty Legionów Józefa Piłsudskiego „Zuchowaci” z Wilna pomodliliśmy się w intencji poległych oraz zawierzyliśmy losy naszej Ojczyzny. Kolejny rajd już we wrześniu, tym razem ruszymy do Zator.

Opiekunami młodzieży byli: dyrektor Szkoły p. Jarosław Druchniak,  p. Danuta Filipiak oraz ks. Sebastian Pakulski. 

50 lat minęło…

50 lat minęło…
W maju 2018r. minęło pięćdziesiąt lat od historycznej pierwszej matury Technikum nr 1 w Zespole Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku. Z tej okazji w dniach 8-9 czerwca 2018r., absolwenci dwóch klas Technikum Radiowo – Telewizyjnego zorganizowali uroczyste spotkanie ze swoimi nauczycielami oraz obecną dyrekcją szkoły. Niezwykłe zajęcia wychowawcze prowadziła Pani Profesor Irena Łapińska- Siarkiewicz, a do odpowiedzi zostali „wywołani” między innymi: Pan Tadeusz Miłoszewski, maturzysta z przed pięćdziesięciu lat, późniejszy dyrektor szkoły, Pani Zofia Wróbel, nauczycielka historii, Pan Jarosław Druchniak i Pani Dorota Majkowska. W bardzo miłej atmosferze wspominano szkołę z przed wielu lat oraz przywołano wydarzenia współczesne. Absolwenci byli bardzo ciekawi jaka jest ich szkoła dzisiaj, czym żyje, w jakich zawodach kształci uczniów i w jakim kierunku się rozwija. Z murów Technikum spotkanie zostało przeniesione do Domu Polonii, gdzie już w bardziej luźnej atmosferze absolwenci razem ze swoimi nauczycielami wspominali ważne w ich życiu wydarzenia z wczesnej młodości. 
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie na uroczystość i miło spędzony czas, życzymy wielu kolejnych spotkań w szkole z przyjaciółmi. 
Jarosław Druchniak, Dorota Majkowska

Jak nie czytam, jak czytam

8 czerwca 2018r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku wzięli udział w ogólnopolskiej akcji, propagującej czytelnictwo wśród młodzieży i dorosłych. Organizatorem głównym przedsięwzięcia jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Celem spotkania było między innymi propagowanie mody na książkę i czytelnictwo, promocja bibliotek oraz ich znaczenia w edukacji czytelniczej. 

Spotkanie z książką zorganizowane na terenie wokół szkoły otworzyła wicedyrektor Dorota Majkowska, która przybliżyła uczestnikom ideę ogólnopolskiej akcji. Szkolnym organizatorem spotkania jest pani Dorota Sobocińska.
Wicedyrektor Dorota Majkowska

 

Konkurs wiedzy o świętym Stanisławie Kostce

O Kostce wiem już wszystko

8 czerwca 2018 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy o świętym  Stanisławie Kostce. Do konkursu przystąpiło 96 uczniów z trzech pułtuskich szkół ponadgimnazjalnych: Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi, Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa i Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego. Celem konkursu było bliższe poznanie życia świętego Stanisława Kostki i wzbudzenie pragnienia naśladowania patrona, inspirowanie młodzieży do refleksji nad wyborami dokonywanymi w życiu i wartościami, którymi się kieruje.

Czytaj więcej...

Stypendyści Marszałka 2017-2018.

Od dwóch lat Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku znajduje się w czołówce szkół pod względem liczby stypendystów. Uzdolnieni uczniowie Technikum Nr 1 realizują swoje innowacyjne projekty, pozwalające na rozwijanie własnych pasji i zainteresowań. W roku szkolnym 2017/2018 dwudziestu dwóch uczniów naszej szkoły otrzymało stypendium z programu „Mazowsze- stypendia dla uzdolnionych uczniów szkół zawodowych”.

Galeria zdjęć

Czytaj więcej...

Ruszkowiacy na prelekcji w Muzeum Regionalnym.

Od września br. szkolnego uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku realizują Powiatowy Projekt Edukacyjny „Irena Sendlerowa – pro memoriam” w ramach obchodów roku znanej z heroizmu Polki. 5 czerwca br. młodzież z klas II TI b i III TL wzięła udział w ciekawej prelekcji, dotyczącej historii pułtuskich Żydów. Spotkanie odbyło się w Muzeum Regionalnym w Pułtusku, współrealizującym nasz projekt. Prowadząca prelekcję – p. Aneta Szymańska przybliżyła nam dramatyczne dzieje żydowskich mieszkańców Pułtuska podczas II wojny światowej. Koordynatorkami przedsięwzięcia są nauczycielki : p. Dorota Sobocińska i p. Anna Świerczewska. 
Ewa Rosińska, kl. II TIb

Prezentacje projektów stypendialnych Ruszkowiaków

Prezentacje projektów stypendialnych Ruszkowiaków.

Od września br. grupa uczniów – stypendystów z Zespołu Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku realizuje projekty, podnoszące kompetencje zawodowe oraz poszerzające wiedzę z przedmiotów zawodowych. Pod kierunkiem koordynatorów: p. Doroty Sobocińskiej i p. Anny Świerczewskiej młodzież tworzy tutoriale, programuje aplikacje i projektuje strony internetowe. Wszystkie działania stanowią część projektu „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”, realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Galeria zdjęć

Czytaj więcej...

Warsztaty

Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego

24 kwietnia br. w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku odbyły się warsztaty, mające na celu uświadomienie młodzieży zagrożeń związanych z korzystaniem z sieci. Nasza szkoła uczestniczy bowiem w ogólnopolskim projekcie CYFROWOBEZPIECZNI, którego główną ideą jest bezpieczne korzystanie z zasobów cyberprzestrzeni. Interesujące zajęcia poprowadziła p. Agnieszka Kacprzycka. 

Szkolnym koordynatorem przedsięwzięcia jest p. Dorota Sobocińska.
A.Ś.

Galeria zdjęć

Wycieczka do 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego

Dnia 21.05.2018 uczniowie klas I LO z innowacją pedagogiczną w zakresie bezpieczeństwa narodowego ZSZ im. Jana Ruszkowskiego, uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej (edukacja dla bezpieczeństwa) do 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Uczniowie zapoznali się ze strukturą organizacyjną Sił Zbrojnych RP na wypadek zagrożeń terrorystycznych, konfliktów militarnych oraz szkoleniem taktycznym przyszłych żołnierzy.
Uczestnicy wycieczki efektywnie wykorzystali wiadomości zdobyte podczas wykładu przewodnika. Uświadomili sobie, jak wielką rolę pełni nadzorowanie w lotnictwie. Oprowadzający zachęcał uczniów do pogłębiania wiedzy na temat zawodu lotnika oraz do podjęcia pracy w tejże jednostce w przyszłości.
Przemysław Wiernicki

Galeria zdjęć

„Patriotyzm, Obronność i Bezpieczeństwo” – wycieczka programowa

„Patriotyzm, Obronność i Bezpieczeństwo” – wycieczka programowa

W dniach 23-26.04.2018 uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej ( Edukacja Dla Bezpieczeństwa) w zakresie strategii bezpieczeństwa narodowego RP oraz świadomości społecznej w praktyce pt. „Patriotyzm, Obronność i Bezpieczeństwo”. 
Trasa wycieczki obejmowała zwiedzanie Muzeum – Zamek w Malborku, Muzeum Stutthof w Sztutowie, zwiedzanie Latarni Morskiej w Jarosławcu, Muzeum Książąt Pomorskich w Darłowie oraz Muzeum Uzbrojenia w Malechowie, Słowiński Park Narodowy – (wydmy ruchome).
Zwiedzaliśmy również Sopot, Gdańsk – Trakt Królewski. Uczniowie przygotowali referaty dotyczące miejsc które zwiedzaliśmy.

Przemysław Wiernicki

Galeria zdjęć

Śladami Wokulskiego

Śladami Wokulskiego – spacer po Warszawie.
Spojrzenie na miejsca i wydarzenia ukazane w „Lalce” Bolesława Prusa z perspektywy współczesnego młodego człowieka – taki był cel ciekawej wycieczki programowej do Warszawy, w której uczestniczyli uczniowie klasy II TIb z Zespołu Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku. Krakowskie Przemieście 7, Teatr Wielki, Kościół Karmelitów – to tylko niektóre odwiedzone przez nas miejsca, związane z losami Stanisława Wokulskiego i Izabeli Łęckiej. Szlak Wokulskiego przemierzaliśmy pod opieką nauczycielek – p. Doroty Sobocińskiej i p. Anny Świerczewskiej. Wielu ciekawostek, dotyczących biografii i twórczości Adama Mickiewicza dowiedzieliśmy się podczas interesującej lekcji w Muzeum Literatury im. A. Mickiewicza. Zwiedzanie stolicy uświadomiło nam nie tylko znaczenie zabytków, ale też ich obecność w kulturze i sztuce. 
Ewa Rosińska, kl. II TIb

Galeria zdjęć

 

Dzień Muzeów 2018

Ruszkowiacy i Dzień Muzeów 2018

Ekonomiści z Ruszkowskiego przez cały dzień 22 maja uczestniczyli w zajęciach muzealnych, podczas których poznawali tajniki staropolskiej kultury historii szlacheckiej. Wycieczkę rozpoczeliśmy od zwiedzania obiektów, wchodzących w skład Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, a następnie zajęcia odbywały się w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Gołotczyźnie.

Galeria zdjęć

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

Galeria zdjęć

“Posłowie na Pierwszy Sejm Niepodległej”

Konkurs o Mandat Posła na XXIV Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży - “Posłowie na Pierwszy Sejm Niepodległej”
Uczniowie z klasy I TI - Kamil Dąbkowski i Adam Michalik wzięli udział w konkursie o Mandat Posła na XXIV Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży “Posłowie na pierwszy Sejm Niepodległej”. Wyżej wymienieni uczniowie zrealizowali projekt na temat Ignacego Daszyńskiego. 

Czytaj więcej...

Kongres gospodarczo – samorządowy

Kongres gospodarczo – samorządowy
 

W dniu 16 kwietnia w Ciechanowie odbył się Kongres gospodarczo – samorządowy, w którym uczestniczyły z naszej szkoły klasy III i II tek. Konstytucja Biznesu, Konstytucja dla Nauki, innowacyjne i przedsiębiorcze samorządy – to zagadnienia niektórych bloków tematycznych, które odbyły się w ramach ciechanowskiego kongresu. W wydarzeniu wziął udział Wicewojewoda Mazowiecki, Artur Standowicz. Spotkanie odbyło się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. W jego trakcie omawiano zagadnienia związane z: • najnowszymi rozwiązaniami dla przedsiębiorców, • reformą szkolnictwa wyższego, • możliwościami dla osób młodych, • rozwiązaniami dla samorządów, • możliwościami dla rolników. W kongresie wzięli udział m.in: Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Piotr Müller, Wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Krzysztof Bieńkowski, Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie. Z naszej szkoły uczestniczyli: Dyrektor Szkoły mgr Jarosław Druchniak i nauczyciel przedmiotów ekonomicznych mgr Hanna Lewandowska. Partnerem merytorycznym wydarzenia było Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Karolina Morawska

lipiec 2018
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Biuletyn Informacji Publicznej

 

Zespół Kreatywnej Młodzieży

 

Wspólnota Ruszkowiaków

 

Dobre Praktyki

Rok Szkoły Zawodowców

 

Akademia Humanistyczna

Akademia Obrony Narodowej

Erasmus

Wirtualne Laboratoria

 

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Mazowiecki Kurator Oświaty

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Koweziu

Ministerstwo Edukacji Narodowej