Lekcja wychowawcza w Areszcie Śledczym

Lekcja wychowawcza w Areszcie Śledczym  Warszawa - Grochów.                                                                                                              http://www.sw.gov.pl/pl/okregowy-inspektorat-sluzby-wieziennej-warszawa/areszt-sledczy-warszawa
---grochow/news,34941,lekcja-wychowawcza.html

Stop dopalaczom

Dnia 18 listopada 2015 r uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Zawodowych

im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku wzięli udział w spotkaniu z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku p. Anną Balcerzak i p. Alicją Bobińską dotyczącym profilaktyki dopalaczy.

Podczas lekcji profilaktycznej młodzież zapoznała się ze skutkami prawnymi i zdrowotnymi wynikającymi z zażywania i posiadania substancji psychoaktywnych.

Nie tylko uczniowie ale także Rodzice, dyrekcja szkoły i nauczyciele podczas zebrania ogólnego mogli skorzystać z wiedzy dotyczącej zasad postępowania w przypadku zażywania oraz posiadania substancji odurzających przez młodzież przekazanej przez pracowników Policji.

Obydwa spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników.

Koordynatorzy spotkania: Aleksandra Lasocka, Angelika Chrzanowska

Warsztaty z doradcami zawodowymi

Dnia 26 listopada 2015 r. uczniowie klas maturalnych  Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku uczestniczyli w warsztatach z doradcami zawodowymi p. Barbarą Sadowską oraz   p. Iloną Trzcińską z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Ciechanowie.

Podczas warsztatów  uczniowie zapoznali się z metodami aktywnego poszukiwania pracy, udoskonalili umiejętności związane z redagowaniem dokumentów niezbędnych w kontaktach z przyszłymi pracodawcami, a także odkryli swoje mocne i słabe strony, predyspozycje i kompetencje zawodowe.

Warsztaty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników.

Koordynatorzy spotkania: Aleksandra Lasocka, Angelika Chrzanowska

Bezpieczeństwo młodzieży

Dnia 27.11.2014 r. podczas zebrania ogólnego  z rodzicami przeprowadzono pedagogizację  dotyczącą bezpieczeństwa młodzieży w szkole i poza szkołą.

Pedagog szkolny w czasie prelekcji skierowanej do rodziców  przekazał informacje dotyczące podejmowanych  działań zapewniających bezpieczeństwo , a także konsekwencje wynikające z wagarowania i palenia papierosów.

Bezpieczeństwo dzieci zarówno dla rodziców  jak i dla wszystkich pracowników szkoły jest sprawą priorytetową.

Zajęcia warsztatowe z doradcą zawodowym

W dniach 18-22 listopada młodzież  klas II oraz III Zespołu Szkół im. Jana Ruszkowskiego  w  Pułtusku uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez lidera Klubu Pracy MWK OHP w Pułtusku - Joannę Szczerba. Tematyka zajęć związana była m.in. z samopoznaniem, autoprezentacją  oraz  wymaganiami współczesnego rynku pracy. Młodzież uczestnicząca w zajęciach, mogła dowiedzieć się co trzeba zrobić aby być przedsiębiorczym, jakich cech i umiejętności  oczekują pracodawcy od kandydatów poszukujących pracy.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem i aktywnością uczestników.

Zdjęcia - Joanna Szczerba

O pracy pedagoga

Szkoła marzeń – o pracy pedagoga w ZSZ im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku

Pedagog to osoba niezmiernie ważna w każdej szkole. Do jego zadań należy m.in.  wychodzenie naprzeciw wymaganiom i potrzebom uczniów, znajdującym się w trudnych sytuacjach życiowych, a także potrzebującym specjalnej pomocy.  Tak jak zmieniają się czasy, tak też zmienia się młode pokolenie, dlatego  podstawą pracy w dzisiejszej szkole jest rozumienie potrzeb i wymagań uczniów,  w związku z tym niezbędna jest ścisła współpraca z rodzicami i nauczycielami .

Efektywna praca wychowawcza  w ZSZ im. J. Ruszkowskiego to zasługa  pedagogów szkolnych: Aleksandry Lasockiej, Bożeny Słomkowskiej i Angeliki Wiernickiej.

Aleksandra Lasocka: „Celem pracy pedagoga jest przede wszystkim stworzenie sprzyjających warunków dla konstruktywnego rozwoju młodzieży, a także niwelowanie wszelkich przeszkód, zakłócających prawidłowy proces opiekuńczo – wychowawczy. Współpraca uczniów naszej szkoły z pedagogami przebiegała do tej pory pozytywnie, ale chcąc stworzyć idealne i przyjazne warunki, pomyślałam o  wyremontowaniu gabinetu pedagoga tak, aby uczniowie czuli się u nas komfortowo. Trzeba bowiem pamiętać, że nasza praca polega nie tylko na udzielaniu pomocy uczniom o specjalnych potrzebach edukacyjnych, ale również na wspieraniu wszelkich uczniowskich inicjatyw artystycznych i charytatywnych. Co roku organizujemy zbiórki pieniędzy bądź zabawek dla dzieci z domów dziecka czy MOPS –u. To ważne, by uczniowie czuli potrzebę pomocy potrzebującym. Chciałabym, żeby nowy gabinet był nadal dla uczniów  Ruszkowskiego swoistym azylem, miejscem, gdzie będą mogli uzyskać wsparcie.”

I rzeczywiście, w odnowionym, kolorowym gabinecie spotkać można uczniów , zaangażowanych w pracę społeczną. „W tak przyjaznej atmosferze miło się pracuje i do głowy przychodzi wiele kreatywnych pomysłów” – stwierdza Daria Chymkowska , przedstawicielka  Samorządu Szkolnego.

Wyremontowanie gabinetu nie byłoby możliwe, gdyby nie inicjatywa p. Aleksandry Lasockiej oraz pomoc lokalnych przedsiębiorców. Dziękujemy serdecznie za wsparcie finansowe i rzeczowe sponsorom:

Panu Józefowi Łatyfowiczowi – Firma ISBUD

Panu Mariuszowi Wełna – Firma GLAZBUD

Panu Robertowi Lasockiemu – PPHU Meble Lasocki

Państwu Dorocie i Jackowi Garus – Sklep AGD Garus

Panu Rafałowi Niesiobęckiemu – Firma PPHU RAF - POL

Panu Wojciechowi Sadowskiemu, Arkadiuszowi Sobieraj, Michałowi Karpińskiemu – Firma ART - GUM

Dodatkowo gabinet pedagoga został wzbogacony w nowy komputer stacjonarny wraz z głośnikami i klawiaturą , a także fotel do komputera zakupione z funduszy szkoły decyzją dyrektora szkoły Pana Jarosława Druchniaka.

Dziękujemy Panu Zenonowi Rozbickiemu za pomoc i wsparcie. Dziekujemy Panom Andrzejowi Wiśniewskiemu i Józefowi Sosnowikowi - pracownikom obsługi pracującym pod kierunkim Pana Józefa Krzykowskiego za pomoc przy odnowieniu gabinetu.

Zespół ds. promocji szkoły