3 października 2019 r. uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku wzięli udział w spotkaniu z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku dotyczącym bezpieczeństwa, konsekwencji prawnych za czyny karalne, a także konsekwencji zażywania i posiadania dopalaczy. Spotkanie otworzyła i przywitała zaproszonych gości pani dyrektor Anna Kmiołek - Gizara. Koordynatorzy spotkania: Aleksandra Lasocka, Izabela Nuszkiewicz. A.L.
Lekcja wychowawcza w Areszcie Śledczym Warszawa - Grochów. http://www.sw.gov.pl/pl/okregowy-inspektorat-sluzby-wieziennej-warszawa/areszt-sledczy-warszawa ---grochow/news,34941,lekcja-wychowawcza.html
Dnia 18 listopada 2015 r uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Zawodowych
im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku wzięli udział w spotkaniu z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku p. Anną Balcerzak i p. Alicją Bobińską dotyczącym profilaktyki dopalaczy.
Podczas lekcji profilaktycznej młodzież zapoznała się ze skutkami prawnymi i zdrowotnymi wynikającymi z zażywania i posiadania substancji psychoaktywnych.
Nie tylko uczniowie ale także Rodzice, dyrekcja szkoły i nauczyciele podczas zebrania ogólnego mogli skorzystać z wiedzy dotyczącej zasad postępowania w przypadku zażywania oraz posiadania substancji odurzających przez młodzież przekazanej przez pracowników Policji.
Obydwa spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników.
Koordynatorzy spotkania: Aleksandra Lasocka, Angelika Chrzanowska
Dnia 26 listopada 2015 r. uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku uczestniczyli w warsztatach z doradcami zawodowymi p. Barbarą Sadowską oraz p. Iloną Trzcińską z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Ciechanowie.
Podczas warsztatów uczniowie zapoznali się z metodami aktywnego poszukiwania pracy, udoskonalili umiejętności związane z redagowaniem dokumentów niezbędnych w kontaktach z przyszłymi pracodawcami, a także odkryli swoje mocne i słabe strony, predyspozycje i kompetencje zawodowe.
Warsztaty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników.
Koordynatorzy spotkania: Aleksandra Lasocka, Angelika Chrzanowska
Dnia 27.11.2014 r. podczas zebrania ogólnego z rodzicami przeprowadzono pedagogizację dotyczącą bezpieczeństwa młodzieży w szkole i poza szkołą.
Pedagog szkolny w czasie prelekcji skierowanej do rodziców przekazał informacje dotyczące podejmowanych działań zapewniających bezpieczeństwo , a także konsekwencje wynikające z wagarowania i palenia papierosów.
Bezpieczeństwo dzieci zarówno dla rodziców jak i dla wszystkich pracowników szkoły jest sprawą priorytetową.
W dniach 18-22 listopada młodzież klas II oraz III Zespołu Szkół im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez lidera Klubu Pracy MWK OHP w Pułtusku - Joannę Szczerba. Tematyka zajęć związana była m.in. z samopoznaniem, autoprezentacją oraz wymaganiami współczesnego rynku pracy. Młodzież uczestnicząca w zajęciach, mogła dowiedzieć się co trzeba zrobić aby być przedsiębiorczym, jakich cech i umiejętności oczekują pracodawcy od kandydatów poszukujących pracy.
Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem i aktywnością uczestników.
Zdjęcia - Joanna Szczerba
Szkoła marzeń – o pracy pedagoga w ZSZ im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku
Pedagog to osoba niezmiernie ważna w każdej szkole. Do jego zadań należy m.in. wychodzenie naprzeciw wymaganiom i potrzebom uczniów, znajdującym się w trudnych sytuacjach życiowych, a także potrzebującym specjalnej pomocy. Tak jak zmieniają się czasy, tak też zmienia się młode pokolenie, dlatego podstawą pracy w dzisiejszej szkole jest rozumienie potrzeb i wymagań uczniów, w związku z tym niezbędna jest ścisła współpraca z rodzicami i nauczycielami .
Efektywna praca wychowawcza w ZSZ im. J. Ruszkowskiego to zasługa pedagogów szkolnych: Aleksandry Lasockiej, Bożeny Słomkowskiej i Angeliki Wiernickiej.
Aleksandra Lasocka: „Celem pracy pedagoga jest przede wszystkim stworzenie sprzyjających warunków dla konstruktywnego rozwoju młodzieży, a także niwelowanie wszelkich przeszkód, zakłócających prawidłowy proces opiekuńczo – wychowawczy. Współpraca uczniów naszej szkoły z pedagogami przebiegała do tej pory pozytywnie, ale chcąc stworzyć idealne i przyjazne warunki, pomyślałam o wyremontowaniu gabinetu pedagoga tak, aby uczniowie czuli się u nas komfortowo. Trzeba bowiem pamiętać, że nasza praca polega nie tylko na udzielaniu pomocy uczniom o specjalnych potrzebach edukacyjnych, ale również na wspieraniu wszelkich uczniowskich inicjatyw artystycznych i charytatywnych. Co roku organizujemy zbiórki pieniędzy bądź zabawek dla dzieci z domów dziecka czy MOPS –u. To ważne, by uczniowie czuli potrzebę pomocy potrzebującym. Chciałabym, żeby nowy gabinet był nadal dla uczniów Ruszkowskiego swoistym azylem, miejscem, gdzie będą mogli uzyskać wsparcie.”
I rzeczywiście, w odnowionym, kolorowym gabinecie spotkać można uczniów , zaangażowanych w pracę społeczną. „W tak przyjaznej atmosferze miło się pracuje i do głowy przychodzi wiele kreatywnych pomysłów” – stwierdza Daria Chymkowska , przedstawicielka Samorządu Szkolnego.
Wyremontowanie gabinetu nie byłoby możliwe, gdyby nie inicjatywa p. Aleksandry Lasockiej oraz pomoc lokalnych przedsiębiorców. Dziękujemy serdecznie za wsparcie finansowe i rzeczowe sponsorom:
Panu Józefowi Łatyfowiczowi – Firma ISBUD
Panu Mariuszowi Wełna – Firma GLAZBUD
Panu Robertowi Lasockiemu – PPHU Meble Lasocki
Państwu Dorocie i Jackowi Garus – Sklep AGD Garus
Panu Rafałowi Niesiobęckiemu – Firma PPHU RAF - POL
Panu Wojciechowi Sadowskiemu, Arkadiuszowi Sobieraj, Michałowi Karpińskiemu – Firma ART - GUM
Dodatkowo gabinet pedagoga został wzbogacony w nowy komputer stacjonarny wraz z głośnikami i klawiaturą , a także fotel do komputera zakupione z funduszy szkoły decyzją dyrektora szkoły Pana Jarosława Druchniaka.
Dziękujemy Panu Zenonowi Rozbickiemu za pomoc i wsparcie. Dziekujemy Panom Andrzejowi Wiśniewskiemu i Józefowi Sosnowikowi - pracownikom obsługi pracującym pod kierunkim Pana Józefa Krzykowskiego za pomoc przy odnowieniu gabinetu.
Zespół ds. promocji szkoły
© Copyright2019