Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk

Stypendyści Starosty Pułtuskiego

Podczas dzisiejszej Sesji Rady Powiatu w Pułtusku, wręczone zostały Stypendia Starosty Pułtuskiego za wybitne wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe. Otrzymało je łącznie 62 uczniów szkół ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest Powiat Pułtuski. Stypendia Starosty Pułtuskiego są przyznawane w ramach „Programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów” oraz na podstawie „Regulaminu w sprawie przyznawania stypendiów sportowych”.

Stypendia naukowe otrzymali uczniowie, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce (wymagana średnia to minimum 5,0 oraz bardzo dobre zachowanie). Są to uczniowie:

Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku – Aleksandra Załęska, Julia Bala, Aleksandra Wieczorek, Kornelia Łebkowska, Klaudia Mieciek, Paulina Muchowska, Julita Nowicka, Marta Śliwka, Zuzanna Pomaska, Julia Wiśniewska, Bartłomiej Baka, Daniel Uchroński, Michał Szerewicz, Sebastian Grzegorek, Kamil Sieńkowski, Bartosz Pietrzykowski, Maria Rzeczkowska

Stypendia sportowe przyznano tym uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe na szczeblu krajowym lub co najmniej międzywojewódzkim. Są to uczniowie:

Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego
Maciej Towarek – Miejski Ludowy Klub Sportowy Nadnarwianka (piłka nożna)
Dawid Orłowski – Miejski Klub Sportowy Narew (ciężary)
Kacper Włodarczyk – Młodzieżowy Klub Sportowy (skok wzwyż)
Kinga Wiktoria Zaremba – Futbolowy Uczniowski Klub Sportowy „FUKS” w Pułtusku (piłka nożna)
Igor Pik – Uczniowski Klub Sportowy Młode Orły Nadnarwianki Pułtusk (piłka nożna)
Błażej Lesiński – Uczniowski Klub Sportowy Młode Orły Nadnarwianki Pułtusk (piłka nożna)
Gabriel Kamiński – Uczniowski Klub Sportowy Młode Orły Nadnarwianki Pułtusk (piłka nożna)
Filip Gorczyński – Uczniowski Klub Sportowy Młode Orły Nadnarwianki Pułtusk (piłka nożna)