Warsztaty językowo-kulturowe

22 lutego br. uczniowie naszej szkoły mieli niepowtarzalną możliwość wzięcia udziału w warsztatach językowo-kulturowych, które zostały przeprowadzone przez zaproszonych wolontariuszy z Centrum Międzynarodowej Wymiany Młodzieży i Wolontariatu w Pułtusku. Spotkanie rozpoczęła wicedyrektor szkoły - pani Dorota Majkowska. W zajęciach wzięli udział uczniowie z klas: 2 LOb, 4 TL, 3 TLa, 4 TEK oraz 4 TI. Młodzież wysłuchała ciekawych prezentacji o Niemczech, Turcji oraz Tajwanie, a w dalszej części warsztatów wszyscy zagrali w grę Tingo-Tango, podczas której uczestnicy mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące różnych ciekawostek o krajach świata. Zajęcia dla naszych uczniów poprowadzili wolontariusze: Tobi i Ann-Katrin Sorg z Niemiec, Trevas Chuang z Tajwanu, Begum Cetin z Turcji.Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku już od kilku lat współpracuje z Centrum Międzynarodowej Wymiany Młodzieży i Wolontariatu w Pułtusku, które zajmuje się między innymi: koordynacją międzynarodowych wymian młodzieży, organizacją i promocją programów edukacyjnych, warsztatów, kursów i szkoleń, doradztwem, prowadzeniem działalności informacyjnej i promocyjnej, wspieraniem inicjatyw i działań o charakterze prospołecznym. Koordynatorem oraz osobą do kontaktu Centrum Międzynarodowej Wymiany Młodzieży i Wolontariatu w Pułtusku jest pani Sylwia Jędra. Warsztaty zorganizowane zostały przez panią Marinę Prewęcką. M.P.

marzec 2019