Warsztaty językowo-kulturowe

Warsztaty językowo-kulturowe
 

22 lutego br. uczniowie naszej szkoły mieli niepowtarzalną możliwość wzięcia udziału w warsztatach językowo-kulturowych, które zostały przeprowadzone przez zaproszonych wolontariuszy z Centrum Międzynarodowej Wymiany Młodzieży i Wolontariatu w Pułtusku. Spotkanie rozpoczęła wicedyrektor szkoły - pani Dorota Majkowska. W zajęciach wzięli udział uczniowie z klas: 2 LOb, 4 TL, 3 TLa, 4 TEK oraz 4 TI. Młodzież wysłuchała ciekawych prezentacji o Niemczech, Turcji oraz Tajwanie, a w dalszej części warsztatów wszyscy zagrali w grę Tingo-Tango, podczas której uczestnicy mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące różnych ciekawostek o krajach świata. Zajęcia dla naszych uczniów poprowadzili wolontariusze: Tobi i Ann-Katrin Sorg z Niemiec, Trevas Chuang z Tajwanu, Begum Cetin z Turcji.Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku już od kilku lat współpracuje z Centrum Międzynarodowej Wymiany Młodzieży i Wolontariatu w Pułtusku, które zajmuje się między innymi: koordynacją międzynarodowych wymian młodzieży, organizacją i promocją programów edukacyjnych, warsztatów, kursów i szkoleń, doradztwem, prowadzeniem działalności informacyjnej i promocyjnej, wspieraniem inicjatyw i działań o charakterze prospołecznym. Koordynatorem oraz osobą do kontaktu Centrum Międzynarodowej Wymiany Młodzieży i Wolontariatu w Pułtusku jest pani Sylwia Jędra. Warsztaty zorganizowane zostały przez panią Marinę Prewęcką. M.P.

maj 2019
N P W Ś C Pt S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Biuletyn Informacji Publicznej

 

Zespół Kreatywnej Młodzieży

 

Wspólnota Ruszkowiaków

 

Dobre Praktyki

Rok Szkoły Zawodowców

 

Akademia Humanistyczna

Akademia Obrony Narodowej

Erasmus

Wirtualne Laboratoria

 

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Mazowiecki Kurator Oświaty

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Koweziu

Ministerstwo Edukacji Narodowej