Ruszkowiacy „Zwolnieni z teorii”.

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego angażują się w wiele projektów edukacyjnych oraz inicjatyw społecznych. W bieżącym roku szkolnym kilka zespołów uczniowskich bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Zwolnieni z teorii”, polegającej na zrealizowaniu działania społecznego, mającego na celu pomoc innym. Olimpiada została uhonorowana patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy.
Młodzież z naszej szkoły realizuje następujące projekty:
1. „Inter Media” – projekt przeciwdziałający cyberprzemocy (skład zespołu: Mateusz Wróblewski, Damian Todorowski, Mateusz Malik, Dawid Wronowski, Daniel Klara);
2. „Art ennobles – sztuka uszlachetnia”- projekt upowszechniający kulturę (skład zespołu: Sebastian Pęk, Klaudia Przewłocka, Katarzyna Guławska, Łukasz Rembecki, Filip Kołakowski, Dawid Wielgo).
„Zwolnieni z teorii” to platforma stworzona przez polski edukacyjny startup Social Wolves, umożliwiająca uczestnikom zdobycie wiedzy z dziedziny zarządzania projektami.Uwieńczeniem pracy uczniów są międzynarodowe certyfikaty biznesowe. Przedsięwzięcie zostało wpisane na prestiżową listę FORBESA, główną nagrodą dla zwycięzców jest Złoty Wilk, przyznawany w kilku kategoriach. W minionych latach w gali podsumowującej olimpiadę uczestniczyli przedstawiciele najwyższych władz państwowych oraz prezesi znaczących firm i korporacji (Microsoft, Google, Coca – Cola, T – Mobile).
„Realizacja zaplanowanych przedsięwzięć nie tylko realnie wpłynie na nasze otoczenie, ale również poszerzy wiedzę i umożliwi zdobycie cennych doświadczeń logistyczno-organizacyjnych” – stwierdza Sebastian Pęk, uczeń klasy III w zawodzie technik informatyk, realizujący jeden z projektów.
Szkolnymi koordynatorkami realizowanych przedsięwzięć są nauczycielki: p. Dorota Sobocińska i p. Anna Świerczewska.
Mateusz Wróblewski

czerwiec 2020
N P W Ś C Pt S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Biuletyn Informacji Publicznej

 

Zespół Kreatywnej Młodzieży

 

Wspólnota Ruszkowiaków

 

Dobre Praktyki

Rok Szkoły Zawodowców

 

Akademia Humanistyczna

Akademia Obrony Narodowej

Erasmus

Wirtualne Laboratoria

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Mazowiecki Kurator Oświaty

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Koweziu

Ministerstwo Edukacji Narodowej