Ruszkowiacy „Zwolnieni z teorii”.

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego angażują się w wiele projektów edukacyjnych oraz inicjatyw społecznych. W bieżącym roku szkolnym kilka zespołów uczniowskich bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Zwolnieni z teorii”, polegającej na zrealizowaniu działania społecznego, mającego na celu pomoc innym. Olimpiada została uhonorowana patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy.
Młodzież z naszej szkoły realizuje następujące projekty:
1. „Inter Media” – projekt przeciwdziałający cyberprzemocy (skład zespołu: Mateusz Wróblewski, Damian Todorowski, Mateusz Malik, Dawid Wronowski, Daniel Klara);
2. „Art ennobles – sztuka uszlachetnia”- projekt upowszechniający kulturę (skład zespołu: Sebastian Pęk, Klaudia Przewłocka, Katarzyna Guławska, Łukasz Rembecki, Filip Kołakowski, Dawid Wielgo).
„Zwolnieni z teorii” to platforma stworzona przez polski edukacyjny startup Social Wolves, umożliwiająca uczestnikom zdobycie wiedzy z dziedziny zarządzania projektami.Uwieńczeniem pracy uczniów są międzynarodowe certyfikaty biznesowe. Przedsięwzięcie zostało wpisane na prestiżową listę FORBESA, główną nagrodą dla zwycięzców jest Złoty Wilk, przyznawany w kilku kategoriach. W minionych latach w gali podsumowującej olimpiadę uczestniczyli przedstawiciele najwyższych władz państwowych oraz prezesi znaczących firm i korporacji (Microsoft, Google, Coca – Cola, T – Mobile).
„Realizacja zaplanowanych przedsięwzięć nie tylko realnie wpłynie na nasze otoczenie, ale również poszerzy wiedzę i umożliwi zdobycie cennych doświadczeń logistyczno-organizacyjnych” – stwierdza Sebastian Pęk, uczeń klasy III w zawodzie technik informatyk, realizujący jeden z projektów.
Szkolnymi koordynatorkami realizowanych przedsięwzięć są nauczycielki: p. Dorota Sobocińska i p. Anna Świerczewska.
Mateusz Wróblewski

luty 2019