„Geo – Planeta”

X Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego „Geo – Planeta”

21 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego odbyła się już kolejna X Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego „Geo – Planeta” w kategorii żak, w którym szkoła bierze udział od I edycji. Jest on przeprowadzany przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” - Ogólnopolskiego Organizatora Konkursu.W konkursie wzięło udział 25 uczniów: 2 z klasy IV TEK, 5 z klasy III TEK, 6 z klasy III TLB, 4 z klasy II TL, 2 z klasy I LO oraz 1 uczeń z kl. III LO. Młodzież, która wzięła udział w konkursie została przywitana przez wicedyrektora szkoły panią Dorotę Majkowską. Pani wicedyrektor życzyła uczniom powodzenia i uzyskania jak najwyższych wyników. Przebieg pracy nadzorował nauczyciel geografii pani Ewa Kutyła, która od wielu lat jest koordynatorem przedsięwzięcia. Celem konkursu było rozbudzenie i rozszerzanie zainteresowań geografią i przyrodą. Młodzież pogłębiła umiejętności korzystania, interpretowania i posługiwania się różnymi materiałami źródłowymi. Udział w konkursie poszerzył wiedzę uczniów o własnym regionie, Polsce i kontynentach. Stworzył również uczniom warunki do wykazania się swoją wiedzą i zainteresowaniami. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone, jak co roku w marcu, przyszłego roku. E.K.

grudzień 2018