„Geo – Planeta”

X Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego „Geo – Planeta”
 

21 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego odbyła się już kolejna X Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego „Geo – Planeta” w kategorii żak, w którym szkoła bierze udział od I edycji. Jest on przeprowadzany przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” - Ogólnopolskiego Organizatora Konkursu.W konkursie wzięło udział 25 uczniów: 2 z klasy IV TEK, 5 z klasy III TEK, 6 z klasy III TLB, 4 z klasy II TL, 2 z klasy I LO oraz 1 uczeń z kl. III LO. Młodzież, która wzięła udział w konkursie została przywitana przez wicedyrektora szkoły panią Dorotę Majkowską. Pani wicedyrektor życzyła uczniom powodzenia i uzyskania jak najwyższych wyników. Przebieg pracy nadzorował nauczyciel geografii pani Ewa Kutyła, która od wielu lat jest koordynatorem przedsięwzięcia. Celem konkursu było rozbudzenie i rozszerzanie zainteresowań geografią i przyrodą. Młodzież pogłębiła umiejętności korzystania, interpretowania i posługiwania się różnymi materiałami źródłowymi. Udział w konkursie poszerzył wiedzę uczniów o własnym regionie, Polsce i kontynentach. Stworzył również uczniom warunki do wykazania się swoją wiedzą i zainteresowaniami. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone, jak co roku w marcu, przyszłego roku. E.K.

lipiec 2020
N P W Ś C Pt S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Biuletyn Informacji Publicznej

 

Zespół Kreatywnej Młodzieży

 

Wspólnota Ruszkowiaków

 

Dobre Praktyki

Rok Szkoły Zawodowców

 

Akademia Humanistyczna

Akademia Obrony Narodowej

Erasmus

Wirtualne Laboratoria

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Mazowiecki Kurator Oświaty

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Koweziu

Ministerstwo Edukacji Narodowej