Wybiła godzina 11.11

Wybiła godzina 11.11 - Setna Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Zespole Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego. Społeczność Zespołu Szkół Zawodowych w Pułtusku, podobnie jak wiele szkół i placówek oświatowych w całej Polsce, 9 listopada o godzinie 11.11 odśpiewała cztery zwrotki Hymnu Narodowego. W ten uroczysty sposób rozpoczęliśmy akademię z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pani wicedyrektor Dorota Majkowska przypomniała w jaki sposób świętowaliśmy wyjątkową rocznicę przez cały rok szkolny 2017/2018, ogłoszony przez Ministra Edukacji Narodowej Rokiem dla Niepodległej.Uczniowie pod opieką nauczycieli realizowali wiele działań, między innymi: Igrzyska Zespołu Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości; Projekt W hołdzie dla Niepodległej; Rajdy rowerowe - Miejsca Pamięci Narodowej w naszym powiecie, Wycieczka patriotyczna – śladami ważnych wydarzeń historycznych i miejsc martyrologii Narodu Polskiego( Gdańsk, Malbork, Będomin - Muzeum Hymnu Narodowego, Centrum Edukacji i promocji Regionu w Szymbarku, Muzeum Sztutthof w Sztutowie), Żywe lekcje historii, wystawy, prelekcje, konkurs pieśni patriotycznej. W drugiej części uroczystości zaprezentowany został program artystyczny pt. Niepodległa, suwerenna, wolna. Scenariusz prezentacji zawierał utwory poetyckie i muzyczne nawiązujące do tematyki rozbiorów i zaborów Polski, ale również mówiące o wydarzeniach z historii najnowszej, po kolejnej utracie niepodległości i walce Polaków o suwerenność w powojennej ojczyźnie. Punktem wyjścia był rok 1918 i powrót Polski na mapę Europy po 123 latach niewoli. Celem programu artystycznego było ukazanie trudności w utrzymaniu niepodległości przez Polskę, aż po rok 1989, kiedy nastąpiła upragniona przez Polaków, pełna niepodległość, suwerenność i wolność. Inscenizację przygotowali i zaprezentowali uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: Marty Wójtowicz-Gajkowskiej, Marianny Jabłońskiej, Danuty Filipiak i Doroty Sobocińskiej. Wicedyrektor Dorota Majkowska, Marianna Jabłońska

maj 2019
N P W Ś C Pt S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Biuletyn Informacji Publicznej

 

Zespół Kreatywnej Młodzieży

 

Wspólnota Ruszkowiaków

 

Dobre Praktyki

Rok Szkoły Zawodowców

 

Akademia Humanistyczna

Akademia Obrony Narodowej

Erasmus

Wirtualne Laboratoria

 

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Mazowiecki Kurator Oświaty

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Koweziu

Ministerstwo Edukacji Narodowej