W hołdzie dla Niepodległej – Nagrodzeni Ruszkowiacy.

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku licznie włączyli się w realizację projektu W hołdzie dla Niepodległej, realizowanego w ramach programu Społecznego Komitetu Ziemi Pułtuskiej obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej. Projekt został objęty patronatem honorowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

9 listopada 2018 r. odbyła się uroczysta gala z udziałem znakomitych gości, miedzy innymi pani Aurelii Michałowskiej, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, podczas której uczniom ze szkół Powiatu Pułtuskiego, biorącym udział w konkursach wręczono nagrody i wyróżnienia, a nauczycielom podziękowania. Wśród nagrodzonych uczniów z naszej szkoły znaleźli się:
• Aleksandra Czajkowska kl. III I Liceum Ogólnokształcącego
• Iwona Przewłocka kl. IV Technikum nr I w zawodzie technik ekonomista
• Patryk Piegutkowski kl. IV Technikum nr I w zawodzie technik ekonomista
• Emilia Kwiatkowska kl. II I Liceum Ogólnokształcącego
Uzdolniona młodzież pracowała pod opieką nauczycieli: pani wicedyrektor Angeliki Chrzanowskiej, pani Hanny Lewandowskiej, pani Jadwigi Budziszewskiej, pani Marty Wójtowicz-Gajkowskiej, pani Anny Matuszewskiej, pani Bożeny Jaskulskiej, pana Artura Mańkowskiego, pana Sławomira Jaskulskiego. Szkolnymi koordynatorami przedsięwzięcia byli dyrektor Jarosław Druchniak i wicedyrektor Dorota Majkowska. Prace naszych uczniów zostały nagrodzone w następujących konkursach, ogłoszonych w ramach powyższego projektu:
• Konkurs na wiersz patriotyczny Dla Niepodległej
• Konkurs fotograficzny Piękna Niepodległa
• Konkurs plastyczny na plakat Moja Niepodległa Ojczyzna
Nagrodzonym uczniom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy, dziękujemy również za przygotowanie prac konkursowych wszystkim uczestnikom, którzy zaangażowali się w realizację projektu, upamiętniającego tak ważne wydarzenie w dziejach naszej Ojczyzny.
wicedyrektor Dorota Majkowska

grudzień 2018