„Niepodległa Polska nie tylko w Igrzyskach Olimpijskich”

 

4 października odbyła się druga impreza cyklu sportowo – rekreacyjnego „Niepodległa Polska nie tylko      w Igrzyskach Olimpijskich”, czyli turniej piłki nożnej. Przypomnę, że pierwszym przedsięwzięciem było upublicznienie wystawy okolicznościowej na temat udziału Polski w Igrzyskach Olimpijskich                       i przedstawienie sylwetek wybranych sportowców i trenerów (dziękujemy za pomoc w przygotowaniu ekspozycji p. Dorocie Sobocińskiej). Wystawę można oglądać na dolnym korytarzu szkoły.
Wracając do głównego tematu: w turnieju piłki nożnej wzięły udział reprezentacje:
• w przypadku dziewcząt typów szkół
• w przypadku chłopców poziomów klas.
W meczu dziewcząt wygrała reprezentacja Technikum nr 1 w składzie: Linka Izabela II TEK
Krawczyk Natalia II TEK, Karkowska Patrycja II TEK , Różalska Natalia II TEK, Jeziorek Natalia II TEK, Chimkowska Wioletta III TLB, Zadworna Patrycja III TLB. Drugie miejsce reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Skoczylas Zuzanna I LOB, Światkowska Martyna I LOB, Tomaszewska Paulina I LOB, Skurczyk Aleksandra III LOB, Koźniewska Martyna III LOB, Ojrzeńska Aleksandra III LOB. 
W turnieju chłopców po dramatycznym meczu zakończonym rzutami karnymi zwyciężyła reprezentacja klas I w składzie: Kaczorek Przemysław I TI, Biernacki Mikołaj I TI, Szymański Damian I TLE, Ołtarzewski Krystian I TEK, Gerek Daniel I LOB, Puławski Adam I TL, Koniecki Mikołaj I TL, Deuszkiewicz Kamil I TL. Drugie miejsce zajęli uczniowie klas III: Walczak Robert III TEK, Boligłowa Szymon III TI, Osowiecki Jakub III TLA, Godlewski Jakub III LO, Smoliński Damian III TEK, Kuchta Kacper III TLA, Mroczkowski Bartosz III TLB, Tarwacki Piotr III TEK. W meczu o miejsce trzecie lepszy okazał się zespół klas II: Wielgolewski Jakub II TEK, Miłoszewski Dawid II TEK, Kuciński Jakub II TL, Hipś Michał II TL, Nowosielski Karol II TL, Zakolski Dawid II TI, Nawrocki Tomasz II TI, Bonisławski Piotr II LO. Na miejscu czwartym sklasyfikowani zostali tegoroczni maturzyści: Karkowski Wiktor IV TL, Godlewski Tomasz IV TL, Gregorczyk Nikodem IV TL, Sadowski Jan IV TEK, Olender Bartosz IV TL, Klukowski Adam IV TL, Wojciechowski Maciej IV TL, Grabowski Adrian IV TEK. W tym przypadku należy życzyć, żeby na egzaminach kończących szkołę też pojawiły się co najmniej czwórki. 
W trakcie najlepsi technicy popisali się techniką wykonując 100 żonglerek na 100 lecie Niepodległej. W turnieju chłopców Królem Strzelców został Bartosz Olender, który zdobył 6 goli.
Reprezentantki i reprezentanci zwycięskich zespołów otrzymali okolicznościowe medale, wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy, które wręczał pan Jarosław Druchniak wspólnie z nauczycielami wychowania fizycznego. Dziękujemy Radzie Rodziców Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego za pomoc finansową wykorzystaną na zakup nagród. 
Przypomnę, że kolejna impreza sportowa odbędzie się 8 października – Sztafeta 100 okrążeń na 100 lecie Niepodległej i 9 października Turniej Piłki Siatkowej „trójek”. Pozdrawiamy hasłem polskich kibiców: POLSKA! BIAŁO - CZERWONI!
A.K.

maj 2019
N P W Ś C Pt S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Biuletyn Informacji Publicznej

 

Zespół Kreatywnej Młodzieży

 

Wspólnota Ruszkowiaków

 

Dobre Praktyki

Rok Szkoły Zawodowców

 

Akademia Humanistyczna

Akademia Obrony Narodowej

Erasmus

Wirtualne Laboratoria

 

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Mazowiecki Kurator Oświaty

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Koweziu

Ministerstwo Edukacji Narodowej