Kulturalni Ruszkowiacy.

26 września br. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku z klas III TI b i IV TI zwiedzili wystawę prac Zdzisława Beksińskiego zatytułowaną „Beksiński nieznany”. Ekspozycja, którą można obejrzeć w Zamkowej Galerii Domu Polonii , składa się z dzieł wybitnego polskiego malarza, fotografika i rzeźbiarza z różnych okresów jego twórczości. Wystawa połączona była z filmem edukacyjnym poświęconym artyście, o którym niezwykle ciekawie opowiadała p. Ewa Barycka z Fundacji Beksiński.Informatyków szczególnie zainteresował proces tworzenia przez Beksińskiego grafik komputerowych, wykorzystujących zarówno plastyczne uzdolnienia artysty, jak też sprzęt komputerowy. 
Tego samego dnia uczniowie wraz z nauczycielkami – p. Dorotą Sobocińską, p. Anną Świerczewską oraz wicedyrektor – p. Dorotą Majkowską wzięli udział w „Spacerze śladami deportacji pułtuskich Żydów””. Inicjatywa ta doskonale wpisuje się w realizowany przez Zespół Powiatowy Projekt Edukacyjny „Irena Sendlerowa – pro memoriam. Dialog międzykulturowy”. 
A.Ś.

maj 2019
N P W Ś C Pt S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Biuletyn Informacji Publicznej

 

Zespół Kreatywnej Młodzieży

 

Wspólnota Ruszkowiaków

 

Dobre Praktyki

Rok Szkoły Zawodowców

 

Akademia Humanistyczna

Akademia Obrony Narodowej

Erasmus

Wirtualne Laboratoria

 

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Mazowiecki Kurator Oświaty

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Koweziu

Ministerstwo Edukacji Narodowej