Konkurs wiedzy o świętym Stanisławie Kostce

 

O Kostce wiem już wszystko

8 czerwca 2018 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy o świętym  Stanisławie Kostce. Do konkursu przystąpiło 96 uczniów z trzech pułtuskich szkół ponadgimnazjalnych: Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi, Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa i Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego. Celem konkursu było bliższe poznanie życia świętego Stanisława Kostki i wzbudzenie pragnienia naśladowania patrona, inspirowanie młodzieży do refleksji nad wyborami dokonywanymi w życiu i wartościami, którymi się kieruje.

 

Konkurs rozpoczął ks. prał. Wiesław Kosek, dziękując młodzieży, że tak licznie odpowiedziała na zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie. Zapewnił, że w jej intencji modlił się przy grobie świętego w Rzymie. Dyrektor szkoły pan Jarosław Druchniak również wyraził swoje zadowolenie. Stwierdził, że po raz pierwszy w historii szkoły młodzież tak licznie przystąpiła do konkursu religijnego.

Komisja w składzie: ks. Sebastian Pakulski, ks. Wojciech Czajkowski , katechetki Agnieszka Jasińska, Agnieszka Kaszuba i  Danuta Filipiak po sprawdzeniu prac pisemnych i wysłuchaniu odpowiedzi ustnych wyłoniła zwycięzców: I miejsce zajął Michał Stępniewski z Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego, II miejsce zajęła Weronika Wysocka z Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi, III miejsce zajęła Natalia Wysocka z Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi. Wyróżnienia otrzymali: Ilona Ogrodnik z Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego, Gabriela Orłowska z Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi, Kacper Nieroda z Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego.

 

Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez  ks. prał. Wiesława Koska, proboszcza parafii  świętego Mateusza w Pułtusku oraz Radę Rodziców przy Zespole Szkół Zawodowych m.in.  markowe obuwie sportowe, albumy o św. Stanisławie Kostce, słuchawki bezprzewodowe i powerbanki.

maj 2019
N P W Ś C Pt S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Biuletyn Informacji Publicznej

 

Zespół Kreatywnej Młodzieży

 

Wspólnota Ruszkowiaków

 

Dobre Praktyki

Rok Szkoły Zawodowców

 

Akademia Humanistyczna

Akademia Obrony Narodowej

Erasmus

Wirtualne Laboratoria

 

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Mazowiecki Kurator Oświaty

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Koweziu

Ministerstwo Edukacji Narodowej