Konkurs wiedzy o świętym Stanisławie Kostce

O Kostce wiem już wszystko

8 czerwca 2018 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy o świętym  Stanisławie Kostce. Do konkursu przystąpiło 96 uczniów z trzech pułtuskich szkół ponadgimnazjalnych: Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi, Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa i Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego. Celem konkursu było bliższe poznanie życia świętego Stanisława Kostki i wzbudzenie pragnienia naśladowania patrona, inspirowanie młodzieży do refleksji nad wyborami dokonywanymi w życiu i wartościami, którymi się kieruje.

Konkurs rozpoczął ks. prał. Wiesław Kosek, dziękując młodzieży, że tak licznie odpowiedziała na zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie. Zapewnił, że w jej intencji modlił się przy grobie świętego w Rzymie. Dyrektor szkoły pan Jarosław Druchniak również wyraził swoje zadowolenie. Stwierdził, że po raz pierwszy w historii szkoły młodzież tak licznie przystąpiła do konkursu religijnego.

Komisja w składzie: ks. Sebastian Pakulski, ks. Wojciech Czajkowski , katechetki Agnieszka Jasińska, Agnieszka Kaszuba i  Danuta Filipiak po sprawdzeniu prac pisemnych i wysłuchaniu odpowiedzi ustnych wyłoniła zwycięzców: I miejsce zajął Michał Stępniewski z Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego, II miejsce zajęła Weronika Wysocka z Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi, III miejsce zajęła Natalia Wysocka z Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi. Wyróżnienia otrzymali: Ilona Ogrodnik z Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego, Gabriela Orłowska z Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi, Kacper Nieroda z Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego.

Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez  ks. prał. Wiesława Koska, proboszcza parafii  świętego Mateusza w Pułtusku oraz Radę Rodziców przy Zespole Szkół Zawodowych m.in.  markowe obuwie sportowe, albumy o św. Stanisławie Kostce, słuchawki bezprzewodowe i powerbanki.

czerwiec 2018