Dzień Muzeów 2018

Ruszkowiacy i Dzień Muzeów 2018

Ekonomiści z Ruszkowskiego przez cały dzień 22 maja uczestniczyli w zajęciach muzealnych, podczas których poznawali tajniki staropolskiej kultury historii szlacheckiej. Wycieczkę rozpoczeliśmy od zwiedzania obiektów, wchodzących w skład Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, a następnie zajęcia odbywały się w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Gołotczyźnie.Młodzież zapoznała się między innymi z historią życia rodziny Hrabiów Krasińskich, spośród których zainteresował nas najbardziej Zygmunt autor Nie - Boskiej Komedii. Dowiedzieliśmy się również wielu ciekawych informacji na temat obrzędów i obyczajów polskiej szlachty między innymi na podstawie ekspozycji malarstwa realistycznego i historycznego autorstwa największych polskich mistrzów (obrazy zostały wypożyczone między innymi z Muzeum Narodowego w Warszawie). Uczniowie zwiedzili również bardzo bogatą w eksponaty wystawę czasową, zorganizowaną w Opinogórze z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzień Muzeów został zaplanowany i zorganizowany przez panie Hannie Lewandowską i wicedyrektor Dorotę Majkowską. Zajęcia muzealne zostały połączone z lekcjami języka polskiego w szkole, podczas których młodzież wykorzystywała zdobytą wiedzę i umiejętności. Taki sposób na wprowadzanie młodych ludzi w świat kultury narodowej i wynikających z niej uniwersalnych wartości okazał się bardzo interesujący i zainspirował uczniów do dalszych poszukiwań własnej tożsamości.

Wicedyrektor Dorota Majkowska

Galeria zdjęć

luty 2019
N P W Ś C Pt S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 1 2

Biuletyn Informacji Publicznej

 

Zespół Kreatywnej Młodzieży

 

Wspólnota Ruszkowiaków

 

Dobre Praktyki

Rok Szkoły Zawodowców

 

Akademia Humanistyczna

Akademia Obrony Narodowej

Erasmus

Wirtualne Laboratoria

 

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Mazowiecki Kurator Oświaty

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Koweziu

Ministerstwo Edukacji Narodowej