Olimpiada Solidarności

 

Olimpiada Solidarności.
 
 
15 marca 2018 r. na Uniwersytecie Warszawskim odbył się wojewódzki etap Ogólnopolskiej „Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii”, w którym udział wzięła z naszej szkoły uczennica klasy III LOs Ewelina Gołębiowska. Uczestników Olimpiady powitała i życzyła im powodzenia przewodnicząca Komisji doktor nauk humanistycznych Teresa Stachurska-Maj. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 30 pytań o różnym poziomie trudności W tym roku odbyła się V edycja "Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii". Ze wszystkich - 72 uczestników konkursu wyłoniono trzech reprezentantów województwa mazowieckiego na etap ogólnopolski, a pozostali uczniowie oraz opiekunowie otrzymali dyplomy uznania. Głównym celem tej Olimpiady jest budowanie tożsamości narodowej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, poprzez podniesienie poziomu wiedzy o najnowszej historii Polski, a także rozbudzenie zainteresowania przebiegiem przemian demokratycznych w kraju. Organizatorem Olimpiady jest Fundacja „Centrum Solidarności”. Patronat Honorowy sprawują: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ośrodek Rozwoju Edukacji. Partnerzy: Instytut Pamięci Narodowej, NSZZ „Solidarność”. Patroni Medialni Ogólnopolscy: TVP, Polska Press Grupa, Trójka Polskie Radio, Onet. Patroni Medialni Lokalni: TVP 3 Katowice, TVP 3 Gdańsk, Radio Gdańsk. Uczestnicząc w Olimpiadzie mieliśmy możliwość zwiedzenia wystawy na temat: „50. Rocznicy Wydarzeń Marcowych”. Uczniowie z „Ruszkowskiego” uczestniczą w niej po raz czwarty. Do Olimpiady uczennicę przygotowały opiekunki Szkolnego Klubu Europejskiego „EUROMY”: mgr Jadwiga Budziszewska- nauczyciel historii i WOS-u oraz mgr Hanna Lewandowska-nauczyciel przedmiotów ekonomicznych.
marzec 2019
N P W Ś C Pt S
24 25 26 27 28 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Biuletyn Informacji Publicznej

 

Zespół Kreatywnej Młodzieży

 

Wspólnota Ruszkowiaków

 

Dobre Praktyki

Rok Szkoły Zawodowców

 

Akademia Humanistyczna

Akademia Obrony Narodowej

Erasmus

Wirtualne Laboratoria

 

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Mazowiecki Kurator Oświaty

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Koweziu

Ministerstwo Edukacji Narodowej