Olimpiada Solidarności

Olimpiada Solidarności.

15 marca 2018 r. na Uniwersytecie Warszawskim odbył się wojewódzki etap Ogólnopolskiej „Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii”, w którym udział wzięła z naszej szkoły uczennica klasy III LOs Ewelina Gołębiowska. Uczestników Olimpiady powitała i życzyła im powodzenia przewodnicząca Komisji doktor nauk humanistycznych Teresa Stachurska-Maj. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 30 pytań o różnym poziomie trudności W tym roku odbyła się V edycja "Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii". Ze wszystkich - 72 uczestników konkursu wyłoniono trzech reprezentantów województwa mazowieckiego na etap ogólnopolski, a pozostali uczniowie oraz opiekunowie otrzymali dyplomy uznania. Głównym celem tej Olimpiady jest budowanie tożsamości narodowej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, poprzez podniesienie poziomu wiedzy o najnowszej historii Polski, a także rozbudzenie zainteresowania przebiegiem przemian demokratycznych w kraju. Organizatorem Olimpiady jest Fundacja „Centrum Solidarności”. Patronat Honorowy sprawują: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ośrodek Rozwoju Edukacji. Partnerzy: Instytut Pamięci Narodowej, NSZZ „Solidarność”. Patroni Medialni Ogólnopolscy: TVP, Polska Press Grupa, Trójka Polskie Radio, Onet. Patroni Medialni Lokalni: TVP 3 Katowice, TVP 3 Gdańsk, Radio Gdańsk. Uczestnicząc w Olimpiadzie mieliśmy możliwość zwiedzenia wystawy na temat: „50. Rocznicy Wydarzeń Marcowych”. Uczniowie z „Ruszkowskiego” uczestniczą w niej po raz czwarty. Do Olimpiady uczennicę przygotowały opiekunki Szkolnego Klubu Europejskiego „EUROMY”: mgr Jadwiga Budziszewska- nauczyciel historii i WOS-u oraz mgr Hanna Lewandowska-nauczyciel przedmiotów ekonomicznych.

grudzień 2018