W stronę dojrzałości

W stronę dojrzałości  - warsztaty dla młodzieży

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,

W szkole realizowane jest szereg działań, mających  na celu propagowanie zdrowego stylu życia. Cele, problematyka oraz zakres tych działań określone są szczegółowo w programie wychowawczo –profilaktycznym  Technikum Nr 1 i I Liceum Ogólnokształcącego.

8 marca 2018 r. zostało zawarte porozumienie pomiędzy firma Lechaa Consulting
Sp. z o.o. z siedziba w Lublinie, a ZSZ im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, dotyczące wykonania zadania zleconego przez Ministerstwo Zdrowia Prowadzenie edukacji zdrowotnej i działalności informacyjnej i profilaktycznej dotyczącej czynników edno- i egzogennych mających wpływ na zdrowie prokreacyjne kobiet i mężczyzn, przeciwdziałanie zachowaniom ryzykownym, uzależnieniom behawioralnym i od substancji psychoaktywnych oraz kształtowanie postaw sprzyjających zachowaniom prozdrowotnym.

Celem jest m.in. :

• Kształcenie umiejętności dokonywania właściwych wyborów w zakresie zdrowego stylu życia,
  • Pozyskanie wiedzy nt. organizmu ludzkiego i zachodzących w nich zmian rozwojowych
    w okresie dojrzewania w perspektywie rodzicielstwa,
  • Wsparcie młodzieży w przygotowaniu do podjęcia przyszłych ról małżeńskich i rodzicielskich,
  • Ukazanie tematyki zdrowia prokreacyjnego w aspekcie profilaktyki i leczenia niepłodności.

Poruszone zostaną ważne zagadnienia tj. jak dbać o zdrowie, , jak przygotować się do świadomego rodzicielstwa.

Dzięki zajęciom można zdobyć najnowszą wiedzę oraz porozmawiać ze specjalistami z zakresu zdrowia prokreacyjnego oraz skonfrontować utarte przekonania z naukowymi faktami.

Koordynatorem projektu jest psycholog szkolny Małgorzata Bajorek, która współpracuje                             z pedagogami szkolnymi i wychowawcami klas. Nad realizacją zaplanowanych działań czuwa wicedyrektor szkoły Dorota Budziszewska.

lipiec 2018