,,Pomóżmy Oliwierkowi!”

Akcja charytatywna dla Oliwierka

4 lutego br.(niedziela) w Domu Polonii odbył się koncert charytatywny pod hasłem ,,Pomóżmy Oliwierkowi!”, zorganizowany przez Zespół Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku oraz Zespół Szkół nr 2 w Pułtusku. Celem akcji było zebranie pieniędzy na CYBEROKO dla jedenastoletniego Oliwierka Lasoty, który uległ wypadkowi. Długotrwałe niedotlenienie spowodowało nieodwracalne zmiany w życiu i codziennym funkcjonowaniu chłopca. Urządzenie umożliwi dziecku wyrażanie potrzeb i pozwoli na kontakt z najbliższymi. Akcję zdecydowali się wesprzeć lokalni artyści, m.in. Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Pułtusku, Zespół Retrospekcja, Klub Sportowy Semiramida, uczniowie ZS nr 2 w Pułtusku: Olga Grzywacz, Marcelina Dziełak, Amelia Krzykowska, Wiktoria Rużańska, uczniowie i absolwenci ZSZ im. J. Ruszkowskiego: Julia Bielińska , Magdalena Izbicka i Jakub Wałowski, Joanna Czarnecka, Maciej Komorowski, Stanisław Rudnicki, Kamil Przewłocki z ZS im. B. Prusa, Oliwia Iwanowska z LO im. P. Skargi oraz Szkoła Muzyczna Yamaha i chór Camertina.Dzięki wszystkim hojnym darczyńcom (fundatorzy bonów upominkowych voucherów, talonów i innych cennych podarunków) oraz ludziom dobrej woli udało się zebrać kwotę 10.977,93zł. Na zakończenie imprezy mama Oliwierka – p. Anna Potyraj podziękowała uczestnikom koncertu oraz organizatorce całego przedsięwzięcia – p. Dorocie Sobocińskiej, a także wolontariuszom – uczniom ZS nr 2 oraz ZSZ im. J. Ruszkowskiego. Ta piękna akcja charytatywna pokazała, że pułtuszczanie mają wielkie serca i potrafią pomóc potrzebującym wsparcia. Organizatorzy Akcji Charytatywnej dla Oliwierka składają serdeczne podziękowania sponsorom: Dyrektorowi Domu Polonii w Pułtusku – Panu Michałowi Kisielowi za nieodpłatne udostępnienie Sali Maneż Dyrektorowi Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Pułtusku – Panu Januszowi Borzyńskiemu Państwu Eli i Georgijowi Asłanjanom - Galeria MANSARDA Przedsiębiorstwu ISBUD - Panu Józefowi Łatyfowiczowi Firmie ETI POLAM Firmie QUAD/GRAPHICS Firmie MARDOM Wydawnictwu AGA PRESS Firmie MANIMACJE - Pani Malwiny Gorczyńskiej Salonowi Urody Pani Anny Trzcińskiej Salonowi Fryzjerskiemu METAMORFOZA Pani Katarzyny Wyrek Salonowi Fryzjerskiemu VIZAGE Pani Żanety Dymek Panu Jackowi Jakubczakowi -Księgarnia BASZTA Panu Dariuszowi Boruckiemu – Hurtowania DAMIAN Panu Wiesławowi Razuwajew – Hurtownia KOKOS Państwu Alinie i Jerzemu Szczepankowskim - KABACZEK Pani Dorocie Rzeczkowskiej - Firmie MARY KAY Ośrodkowi Szkolno – Wychowawczemu w Pułtusku Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabówcu Dziennemu Domowi Pomocy Senior – Wigor w Pułtusku Cepelii KOMSTA Dziękujemy: Pułtuskiej Gazecie Powiatowej , Tygodnikowi Pułtuskiemu, portalom - wpu24 i pultusk.biz. Dziękujemy serdecznie p. Robertowi Lisowi, Szymonowi Boligłowie oraz Wojciechowi Chodkowskiemu za nagłośnienie koncertu. A.Ś.

lipiec 2018