„Przyszłość to zawodowcy” – podsumowanie Powiatowego Projektu Edukacyjnego w Ruszkowskim

„Przyszłość to zawodowcy"

5 stycznia br. w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku odbyło się podsumowanie działań, realizowanych w roku szkolnym 2016/17 w ramach Powiatowego Projektu Edukacyjnego „Zawodowcy Przyszłości”. W uroczystości uczestniczyli znamienici goście – przedstawiciele samorządu, dyrektorzy szkół oraz reprezentanci lokalnych firm. Przedsięwzięcie , pod honorowym patronatem Starosty Pułtuskiego, obejmowało szereg działań (spotkań ze specjalistami, wizyt studyjnych, konkursów ), mających na celu promocję szkolnictwa zawodowego. Spotkanie rozpoczął dyrektor Zespołu – p. Jarosław Druchniak, który przybliżył ideę całego przedsięwzięcia.

O współpracy szkoły            z lokalnym biznesem opowiedzieli m. in.
- p.Luiza Truchel - wicedyrektor Zespołu,
- p. Janusz Borzyński – dyrektor Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Pułtusku,
- p. Marta Kowalczyk – prezes firmy MARDOM,
- p. Joanna Krzyżaniak – lider ds. komunikacji w Quad/Graphics w Wyszkowie,
- p. Iwona Pacławska - dyrektor personalny w ETI Polam.
Szczegóły realizowanych inicjatyw przybliżyli w prezentacji multimedialnej uczniowie Technikum nr 1 – Aleksandra Jaworska i Sebastian Pęk. Podczas uroczystości wręczono również nagrody laureatom konkursów(graficznego, informatycznego i ekonomicznego), stanowiących część przedsięwzięcia. 
Na zakończenie uroczystości dyrektor Zespołu – p. Jarosław Druchniak oraz wicedyrektor – p. Luiza Truchel podziękowali koordynatorkom projektu – p. Dorocie Sobocińskiej oraz p. Annie Świerczewskiej.
W bieżącym roku szkolnym w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku realizowane są już kolejne przedsięwzięcia promujące szkolnictwo zawodowe.
A.Ś.

 

maj 2019
N P W Ś C Pt S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Biuletyn Informacji Publicznej

 

Zespół Kreatywnej Młodzieży

 

Wspólnota Ruszkowiaków

 

Dobre Praktyki

Rok Szkoły Zawodowców

 

Akademia Humanistyczna

Akademia Obrony Narodowej

Erasmus

Wirtualne Laboratoria

 

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Mazowiecki Kurator Oświaty

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Koweziu

Ministerstwo Edukacji Narodowej