Olimpiada Solidarności.

„Olimpiada Solidarności. Dwie Dekady Historii”
 

We wtorek 28.11.2017 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego został przeprowadzony szkolny etap „Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii” Głównym celem tej Olimpiady jest budowanie tożsamości narodowej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, poprzez podniesienie poziomu wiedzy  o najnowszej historii Polski, a także rozbudzenie zainteresowania przebiegiem przemian demokratycznych w kraju. Organizatorem Olimpiady jest: Fundacja „Centrum Solidarności”.Patronat Honorowy sprawują: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ośrodek Rozwoju Edukacji. Partnerzy: Instytut Pamięci Narodowej, NSZZ „Solidarność”. Patroni Medialni Ogólnopolscy: TVP, Polska Press Grupa, Trójka Polskie Radio, Onet. Patroni Medialni Lokalni: TVP 3 Katowice, TVP 3 Gdańsk, Radio Gdańsk. Do szkolnego etapu przystąpiło 20 uczniów m.in. z klas:          III LOS, IV TEE    i IV TI. Uczestników Olimpiady powitała i życzyła im powodzenia wicedyrektor             mgr Dorota Budziszewska. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 25 pytań o różnym poziomie trudności. Spośród uczestników konkursu do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się: Gołębiowska Ewelina z klasy III LOs Godlewski Jakub z klasy IV TI Tegoroczna edycja jest V edycją "Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii", a uczniowie ze szkoły „Ruszkowskiego” uczestniczą w niej po raz czwarty. Szkolny etap Olimpiady przeprowadziły opiekunki szkolnego Klubu Europejskiego „EUROMY”: mgr Jadwiga Budziszewska- nauczyciel historii i WOS-u oraz mgr Hanna Lewandowska-nauczyciel przedmiotów ekonomicznych. Ewelina Gołębiowska z klasy III LOs

grudzień 2018
N P W Ś C Pt S
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Biuletyn Informacji Publicznej

 

Zespół Kreatywnej Młodzieży

 

Wspólnota Ruszkowiaków

 

Dobre Praktyki

Rok Szkoły Zawodowców

 

Akademia Humanistyczna

Akademia Obrony Narodowej

Erasmus

Wirtualne Laboratoria

 

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Mazowiecki Kurator Oświaty

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Koweziu

Ministerstwo Edukacji Narodowej