Kolejny sukces Ruszkowiaków

Kolejny sukces Ruszkowiaków

            W Ogólnopolskim Konkursie „Mam to w BIP-ie”, monitorującym dostępność Biuletynów Informacji Publicznej dla osób niewidomych, uczestniczyło  32 klasy ze szkół z całej Polski .

Wśród  646 uczestników byli uczniowie  w zawodzie technik informatyk z Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego, którzy prowadzili monitoring pod kierunkiem nauczycielki Bożeny Jaskulskiej.

 Była to owocna praca, gdyż grupa uczniów w kategorii  „Klasa” zajęła III MIEJSCE .

 Grupę stanowili: Albert Bartczak, Marcin Jeleń, Marcin Załęski, Konrad Holender.
            Szczególne gratulacje należą się uczestnikowi Konradowi Holender ucz. klasy II TI, który w kategorii indywidualnej pokonał 645 innych uczestników z całej Polski zajmując I miejsce.

Głównym organizatorem konkursu była  Fundacja Court Watch Polska z Torunia.

            Zadaniem uczestników było sprawdzanie, czy gminne Biuletyny Informacji Publicznej publikują dokumenty w formatach spełniających standard dostępności  WCAG 2.0 , który określa stopień użyteczności stron internetowych dla osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym. Szczegółowe informacje o projekcie można znaleźć na stronie:  https://mamtowbipie.pl

            Po konkursie Konrad powiedział: "Cieszę się bardzo, że moja praca przyczyni się
do poprawy możliwości  dostępu do informacji publicznej osobom niepełnosprawnym. Monitorowanie BIP-ów było  dla mnie pracą nie tylko poznawczą, ale również pożyteczną. Mam nadzieję, że dzięki naszemu wkładowi w monitoring, osobom zagrożonym wykluczeniem cyfrowym uda się zwiększyć dostęp do informacji i bardziej zaangażować społeczne".

            Opiekunka grupy projektowej  podziękowała wszystkim uczestnikom za udział
i gratulowała zwycięstwa. Podkreśliła, że uczniowie wykazali się niezwykłą spostrzegawczością, wytrwałością i zaangażowaniem. Rzetelnie prowadzili monitoring.

 Cieszy mnie fakt, iż młodzi ludzie z Zespołu Szkól Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego dołączyli do społeczności ludzi, którzy chcą rozwiązywać problemy w obszarze komunikacji państwa z obywatelami.

czerwiec 2018
N P W Ś C Pt S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Biuletyn Informacji Publicznej

 

Zespół Kreatywnej Młodzieży

 

Wspólnota Ruszkowiaków

 

Dobre Praktyki

Rok Szkoły Zawodowców

 

Akademia Humanistyczna

Akademia Obrony Narodowej

Erasmus

Wirtualne Laboratoria

 

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Mazowiecki Kurator Oświaty

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Koweziu

Ministerstwo Edukacji Narodowej