Kolejny sukces Ruszkowiaków

W Ogólnopolskim Konkursie „Mam to w BIP-ie”, monitorującym dostępność Biuletynów Informacji Publicznej dla osób niewidomych, uczestniczyło  32 klasy ze szkół z całej Polski .

Wśród  646 uczestników byli uczniowie  w zawodzie technik informatyk z Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego, którzy prowadzili monitoring pod kierunkiem nauczycielki Bożeny Jaskulskiej.

Była to owocna praca, gdyż grupa uczniów w kategorii  „Klasa” zajęła III MIEJSCE .

Grupę stanowili: Albert Bartczak, Marcin Jeleń, Marcin Załęski, Konrad Holender.
            Szczególne gratulacje należą się uczestnikowi Konradowi Holender ucz. klasy II TI, który w kategorii indywidualnej pokonał 645 innych uczestników z całej Polski zajmując I miejsce.

Głównym organizatorem konkursu była  Fundacja Court Watch Polska z Torunia.

Zadaniem uczestników było sprawdzanie, czy gminne Biuletyny Informacji Publicznej publikują dokumenty w formatach spełniających standard dostępności  WCAG 2.0 , który określa stopień użyteczności stron internetowych dla osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym. Szczegółowe informacje o projekcie można znaleźć na stronie:  https://mamtowbipie.pl

Po konkursie Konrad powiedział: "Cieszę się bardzo, że moja praca przyczyni się
do poprawy możliwości  dostępu do informacji publicznej osobom niepełnosprawnym. Monitorowanie BIP-ów było  dla mnie pracą nie tylko poznawczą, ale również pożyteczną. Mam nadzieję, że dzięki naszemu wkładowi w monitoring, osobom zagrożonym wykluczeniem cyfrowym uda się zwiększyć dostęp do informacji i bardziej zaangażować społeczne".

Opiekunka grupy projektowej  podziękowała wszystkim uczestnikom za udział
i gratulowała zwycięstwa. Podkreśliła, że uczniowie wykazali się niezwykłą spostrzegawczością, wytrwałością i zaangażowaniem. Rzetelnie prowadzili monitoring.

Cieszy mnie fakt, iż młodzi ludzie z Zespołu Szkól Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego dołączyli do społeczności ludzi, którzy chcą rozwiązywać problemy w obszarze komunikacji państwa z obywatelami.

czerwiec 2017