Ruszkowiacy w SEJMIE RP

Ruszkowiacy w SEJMIE RP
 

 Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej” to temat przewodni XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, która odbyła się w czwartek 1 czerwca br. w Sejmie RP. Obrady otworzył marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Sejm Dzieci i Młodzieży to pierwszy dziecięco-młodzieżowy Parlament w Europie. Młodzi posłowie, wyłonieni w konkursie dla uczniów szkół podstawowych i średnich, zasiedli w sejmowych ławach już w 1994 r. z inicjatywy Kancelarii Sejmu oraz prezes Polskiej Akcji Humanitarnej Janiny Ochojskiej. Dzieci obradowały wtedy na temat „Wojna - zagrożeniem szczęśliwego dzieciństwa”.Obecnie podobne przedsięwzięcia są realizowane m.in. w Portugalii, Francji, Wielkiej Brytanii, Finlandii i Czechach. Posłanki na Sejm Dzieci i Młodzieży: Natalia Sińczuk, Ewelina Gołębiowska Koordynatorki projektu: Jadwiga Budziszewska, Hanna Lewandowska, Dorota Sobocińska 

czerwiec 2018
N P W Ś C Pt S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Biuletyn Informacji Publicznej

 

Zespół Kreatywnej Młodzieży

 

Wspólnota Ruszkowiaków

 

Dobre Praktyki

Rok Szkoły Zawodowców

 

Akademia Humanistyczna

Akademia Obrony Narodowej

Erasmus

Wirtualne Laboratoria

 

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Mazowiecki Kurator Oświaty

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Koweziu

Ministerstwo Edukacji Narodowej