Projekt wymiany młodzieży

Międzynarodowy projekt wymiany młodzieży

Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego i 225 Liceum w Sankt Petersburgu we  współpracy z Europejską Fundacją Edukacji i Rozwoju realizują atrakcyjny projekt wymiany międzynarodowej między rówieśnikami obu szkół, którego głównym celem jest pogłębienie wiedzy na temat historii Polski i Rosji oraz malarstwa historycznego obu narodów, będących źródłem budowania tożsamości narodowej. Uczestnicy podczas realizacji projektu  wykorzystają nowe technologie do poznawania historii w poszanowaniu odrębności narodowej i kulturowej.

Projekt:    "Zainspirowani malarstwem historycznym Polski i Rosji" uzyskał dofinansowanie na realizację działań ze środków Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia  przeznaczonych na przedsięwzięcia podejmowane w ramach kontaktów młodzieżowych:

„Polsko-Rosyjska Wymiana Młodzieży 2016”.

Integralną częścią wiodącego tematu projektu będą elementy edukacyjne, przybliżające wiedzę o współczesnej Polsce i Rosji oraz pogłębiające wiedzę o historii i kulturze obu narodów, mające na celu stworzenie możliwości zacieśnienia i pogłębiania wzajemnych kontaktów między młodzieżą obydwu państw, odkrywania przez uczestników projektu wspólnych cech, ale także akceptacja dla różnic, przezwyciężanie stereotypów, barier i uprzedzeń. Udział w projekcie będzie sprzyjał dialogowi międzykulturowemu a także promocji naszej szkoły i  miasta.

Planowane jest zorganizowanie 2 wizyt młodzieży i ich opiekunów: w Polsce i Rosji.Pierwszy wyjazd odbędzie się do Petersburga we wrześniu 2016 r. Następnie młodzież ze szkoły z Petersburga przyjedzie w październiku 2016r. do Pułtuska w celu realizacji dalszej części tematyki i sfinalizowania działań związanych z projektem.

Więcej informacji na temat realizacji projektu można uzyskać na stronie szkoły w zakładce "WYMIANA MŁODZIEŻY".

grudzień 2019