Informacja z 17.01.2016r.

W dniu 17 stycznia 2016 r. w Klubie Sportowym Semiramida dla Pułtuskiego Pododdziału Strzelców z JS1313AON , w tym uczniów z klas mundurowych ZSZ im J. Ruszkowskiego w Pułtusku  odbyły się warsztaty  z walki wręcz, jazdy konnej, regulaminów oraz zielonej taktyki.Zajęcia były prowadzone przez  strz. ZS Cezarego Rzepnickiego, st.chor. rez. Arkadiusza Piotrowskiego  pltu. ZS Krzysztofa Króla oraz druż. ZS  Mateusza  Paruszewskiego. W szkoleniu wzięło udział  dwa plutony strzelców. W czasie ćwiczeń praktycznych strzelcy pod okiem instruktorów  doskonalili chwyty obezwładniania i kajdankowania  przeciwnika oraz techniki  walki z karabinem AK. Plut. ZS Krzysztof Król z dowództwa JS1313AON zapoznał strzelców z obowiązkowymi regulaminami ZS Strzelec OSW, zasadami zachowania się w mundurze strzeleckim oraz teoretycznymi podstawami zielonej taktyki i sygnałami dowodzenia. Po zajęciach teoretycznych  strzelcy mieli okazję potrenować jazdę konną. Kilku naszych strzelców całkiem nieźle oponowało techniki jazdy konnej. Następna zbiórka strzelecka będzie poświęcona podstawom teoretycznym czarnej i czerwonej taktyki. Jest to cykl przygotowań do strzeleckiego obozu wojskowo-obronnego, który planujemy przeprowadzić  w dniach 19-21 maja br.

Na zakończenie wszyscy strzelcy podziękowali strz. ZS Cezaremu Rzepnickiemu Prezesowi  Klubu Sportowego Semiramida oraz pozostałym instruktorom za zorganizowanie i prowadzenie zajęć.

Dowódca

Pułtuskiego Pododdziału JS1313 AON