13 Mały Sputnik nad Polską - Festiwal Filmów Rosyjskich

28 XI 2019 r. po raz pierwszy w historii naszej szkoły uczniowie wzięli udział w Festiwalu Filmów Rosyjskich w Warszawie pod opieką nauczycieli Bożeny Jaskulskiej i Łukasza Bojary.

Spośród uczniów uczących się języka rosyjskiego udało się wyłonić grupę, która wzięła udział w tzw. Małym Sputniku nad Polską, czyli XIII edycji festiwalu filmów rosyjskich. Byli to uczniowie z następujących klas: 1 TEG, 2 TI, 2 TL/TE, 4 TLB , 2 LO i 3 LO. W kinie Luna uczestnicy obejrzeli przejmujący dramat z 2019r. pod tytułem "Ołówek" z  piękną muzyką barokowego kompozytora Domenico Scarlattiego, wyreżyserowany przez  Natalię Nazarową.
 Uczniowie także zwiedzili Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury Rosyjskiej , gdzie przemiła Pani Tatiana opowiedziała młodzieży o działaniach RONIK-u, zaprezentowała filmy o niektórych miastach rosyjskich a także wprowadziła w klimat pięknej wystawy prac artystycznych: "Gorąca emalia". Podczas zwiedzania wystawy uczeń kl. II TI Przemek, skorzystał z okazji, iż w sali stał fortepian i spontanicznie zagrał "Kalinkę", co było bardzo miłym akcentem spotkania i wzbudziło ogromną sympatię pracowników RONIK-u.

styczeń 2020
N P W Ś C Pt S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Biuletyn Informacji Publicznej

 

Zespół Kreatywnej Młodzieży

 

Wspólnota Ruszkowiaków

 

Dobre Praktyki

Rok Szkoły Zawodowców

 

Akademia Humanistyczna

Akademia Obrony Narodowej

Erasmus

Wirtualne Laboratoria

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Mazowiecki Kurator Oświaty

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Koweziu

Ministerstwo Edukacji Narodowej