13 Mały Sputnik nad Polską - Festiwal Filmów Rosyjskich

28 XI 2019 r. po raz pierwszy w historii naszej szkoły uczniowie wzięli udział w Festiwalu Filmów Rosyjskich w Warszawie pod opieką nauczycieli Bożeny Jaskulskiej i Łukasza Bojary.

Spośród uczniów uczących się języka rosyjskiego udało się wyłonić grupę, która wzięła udział w tzw. Małym Sputniku nad Polską, czyli XIII edycji festiwalu filmów rosyjskich. Byli to uczniowie z następujących klas: 1 TEG, 2 TI, 2 TL/TE, 4 TLB , 2 LO i 3 LO. W kinie Luna uczestnicy obejrzeli przejmujący dramat z 2019r. pod tytułem "Ołówek" z  piękną muzyką barokowego kompozytora Domenico Scarlattiego, wyreżyserowany przez  Natalię Nazarową.
 Uczniowie także zwiedzili Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury Rosyjskiej , gdzie przemiła Pani Tatiana opowiedziała młodzieży o działaniach RONIK-u, zaprezentowała filmy o niektórych miastach rosyjskich a także wprowadziła w klimat pięknej wystawy prac artystycznych: "Gorąca emalia". Podczas zwiedzania wystawy uczeń kl. II TI Przemek, skorzystał z okazji, iż w sali stał fortepian i spontanicznie zagrał "Kalinkę", co było bardzo miłym akcentem spotkania i wzbudziło ogromną sympatię pracowników RONIK-u.

styczeń 2020