And the Oscar goes to…, czyli o edukacji filmowej na lekcji języka angielskiego.

And the Oscar goes to...

W współczesnej szkole film jest ważnym narzędziem edukacyjnym, które unowocześnia proces uczenia i nauczania. Podstawy programowe wielokrotnie mówią o wykorzystaniu na zajęciach autentycznych materiałów źródłowych w tym filmów, nagrań, zdjęć. Uczniowie klasy I TEK na lekcji języka angielskiego pracowali z materiałem kinowym „Jak zostać królem”, który został nagrodzony czterema Oskarami. Film to, oparta na autentycznych wydarzeniach, historia walki króla Jerzego VI (ojca obecnie panującej królowej Elżbiety II) z jego kompleksami, zwłaszcza z wadą wymowy. W zmaganiach monarchę wspiera imigrant z Australii – Lionel Logue. Ich wspólna praca, budowanie zaufania oraz więzi prowadzą do przyjaźni pomiędzy królem a „człowiekiem z ludu”. Pofilmowe aktywności uczniów związane były głównie z rozwijaniem umiejętności mówienia przy wykorzystaniu Retell a Story Cubes i slangu filmowego, pisania recenzji, aktywnej pracy w zespołach i budowania świadomości różnorodności kulturowej. Zajęcia przeprowadziła Pani Anna Majewska.

październik 2019