Kreatywni Ruszkowiacy łamią schematy

Dzień Kreatywności

Kreatywny, znaczy jaki? Twórczy, zaangażowany i przede wszystkim myślący w sposób niesztampowy. Działający poza schematami i energiczny. Dobra energia udzieliła się wszystkim kreatywnym Ruszkowiakom z Zespołu Kreatywnej Młodzieży, działającego w Zespole Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku. Otwarci na świat, chętni do realizowania różnych inicjatyw, ostatnio nagrodzeni Brązowym Wilkiem w akcji społecznej Zwolnieni z teorii pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP. Włączają się w wiele przedsięwzięć realizowanych w Zespole- od uroczystości wewnątrzszkolnych po powiatowe projekty edukacyjne, promujące szkołę. Co dzięki temu zyskują? „Zaangażowanie w różne inicjatywy sprawia, że nie tylko potrafimy się odnaleźć w środowisku rówieśniczym, ale przyczynia się też do budowania pozytywnego wizerunku – zarówno naszego, jak i szkoły. Nie wspomnę o podniesieniu samooceny oraz nawiązywaniu relacji z innymi” – mówi Julia Bielińska, uczennica klasy II LO.We wtorek – 7 maja br. młodzi Ruszkowiacy uczestniczyli w szkolnym Dniu Kreatywności. Skąd pomysł na takie przedsięwzięcie? „Inicjatorką działań jest nasza opiekunka – p. Dorota Sobocińska, która zawsze zachęca nas do udziału w ciekawych projektach” – stwierdza Łukasz Rembecki, uczeń Technikum Nr 1 w zawodzie technik logistyk. Dorota Sobocińska: „ Chciałam, żeby nasi kreatywni uczniowie spędzili ten dzień miło i przyjemnie, mając jednocześnie możliwość poznania lokalnych pracodawców. Dla niektórych totalna zmiana image’u (dzięki p. Izabeli Młynkowskiej, właścicielce salonu fryzjerskiego oraz p. Paulinie Nowackiej, makijażystce) była niezwykłym przeżyciem. Młodzi ludzie nie tylko uczą się komunikatywności w relacjach interpersonalnych, ale przede wszystkim nabywają umiejętność odnajdywania się w różnych sytuacjach, co z pewnością ułatwi im odnalezienie się na rynku pracy. Dzień Kreatywności był przedsięwzięciem inicjującym projekt edukacyjny „Kreatywność kluczem do sukcesu”, który będzie realizowany w ZSZ im. J. Ruszkowskiego od września następnego roku szkolnego”. Warto zauważyć, że tego dnia uczniowie czuli się naprawdę wyjątkowo – piękne fryzury, makijaże, stylizacje, no i sesja zdjęciowa w urokliwych zakątkach Pułtuska. Uwiecznieni przez zdolną fotografkę – Aleksandrę Skoczeń - Stańczak, mogli celebrować spotkanie w przyjaznej atmosferze w Ptysiu i w Domu Polonii. „Cieszymy się, że możemy realizować nasze pasje i zainteresowania w Zespole Kreatywnej Młodzieży. Udział w różnych projektach i inicjatywach umożliwia nam odwiedzanie ciekawych miejsc i poznawanie mega pozytywnych osób. Mam na myśli chociażby ostatnią galę finałową Zwolnionych z teorii w Hali EXPO w Warszawie. Mogliśmy tam wysłuchać prelekcji znanych ludzi biznesu – prezesów i dyrektorów największych koncernów – takich jak Coca Cola, Jeronimo, a także pani ambasador USA w Polsce – Georgette Mosbacher. To dla każdego z nas ogromne przeżycie” – podkreśla Filip Kołakowski, uczeń technikum informatycznego. Dzień zakończył się słodkim poczęstunkiem, ufundowanym przez p. Michała Kisiela , dyrektora Domu Polonii w Pułtusku. „Jeśli chodzi o plany na przyszłość, to mamy mnóstwo pomysłów, które chcemy wspólnie zrealizować” – stwierdza Emilia Kwiatkowska, uczennica LO. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko życzyć powodzenia i dalszych sukcesów! Zespół Kreatywnej Młodzieży składa serdecznie podziękowania firmom, instytucjom oraz osobom prywatnym, dzięki którym mógł się odbyć Dzień Kreatywności: p. Izabeli Młynkowskiej – właścicielce Salonu Fryzjerskiego w Pułtusku, p. Paulinie Nowackiej – makijażystce, p. Michałowi Kisielowi – dyrektorowi Domu Polonii w Pułtusku, p. Jackowi Boruckiemu – właścicielowi Cukierni PTYŚ w Pułtusku, p. Bożenie Potyraj – dyrektor Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. J. Lelewela w Pułtusku. Anna Świerczewska

Galeria zdjęć

sierpień 2019
N P W Ś C Pt S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Biuletyn Informacji Publicznej

 

Zespół Kreatywnej Młodzieży

 

Wspólnota Ruszkowiaków

 

Dobre Praktyki

Rok Szkoły Zawodowców

 

Akademia Humanistyczna

Akademia Obrony Narodowej

Erasmus

Wirtualne Laboratoria

 

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Mazowiecki Kurator Oświaty

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Koweziu

Ministerstwo Edukacji Narodowej