13.09.2020 r. uczniowie ZSZ im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku uczestniczyli w akcji poboru krwi dla Oli Tkaczyk, która przebywa obecnie w warszawskim szpitalu. Ponad 40 uczniów zgłosiło chęć pomocy. Udało się oddać 13 litrów krwi!
Wielu z bohaterów wtorkowej pomocy wyraziło także chęć wstąpienia do klubu HDK działającego przy naszej szkole.
Akcja zorganizowana została przy ogromnej pomocy Klubu HDK PCK „Kropla Życia” w Pułtusku i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Koordynatorem działań był p. Artur Mańkowski.
Ogromne brawa dla wszystkich krwiodawców za wielkie serce!
Zapraszamy chętnych do udziału w kolejnych akcjach poboru krwi. Już w najbliższy piątek 16.10. br. spotkamy się w Pokrzywnicy (przy Urzędzie Gminy) oraz w piątek 13.11.br. w Pułtusku przy pływalni MOSiR.
Patrycja Karkowska